Umění poziční oběti

Které figury si ponechat a které vyměnit, je jednou z nejdůležitějších otázek v šachu. Platí to v zahájení, střední hře i v koncovce. Méně zkušení hráči si často myslí, že vyměnit znamená vyměnit figury stejné hodnoty, a neberou v úvahu strategické faktory. Samozřejmě je třeba mít na paměti materiální rovnováhu, ale zásadní je uvědomit si, jak výměny ovlivňují pozici.
Výrobce: ChessBase

Umění poziční oběti

The Art of the Positional Exchange Sacrifice

Oběť poziční výměny je jednou z nejsilnějších a nejzajímavějších strategických zbraní v šachu. Na tomto DVD Sergej Tivjakov vysvětluje, proč je poziční výměnná oběť tak silnou zbraní a jak ji používat. Toto DVD je založeno na 35 partiích nebo pozicích z praxe mistrů světa, jako jsou Tigran Petrosjan, Michail Botvinnik, Garry Kasparov a další silní hráči, kteří používali poziční výměnnou oběť k zahájení brilantních útoků nebo obraně obtížných pozic. Sergej Tivjakov také uvádí své vlastní partie, které ukazují, co se naučil z partií mistrů světa. Kvíz se cvičeními vás zve k ověření sil a ověření toho, co jste se naučili. DVD je vhodné pro hráče všech úrovní.

- Doba trvání videa: 4 h 21 min (anglicky)
- S interaktivním školením včetně zpětné vazby z videa
- Extra: Databáze s 50 modelovými hrami
- Včetně CB 12 Reader

Minimum: Dual Core, 2 GB RAM, Windows 7 or 8.1, DirectX11, graphics card with 256 MB RAM, DVD-ROM drive, Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 or included Reader and internet access for program activation. Recommended: PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, graphics card with 512 MB RAM or more, 100% DirectX10-compatible sound card, Windows Media Player 11, DVD-ROM drive and internet access for program activation.

Autor Sergei Tiviakov
Systém Win 7 a vyšší
Datum vydání 2017
Úroveň Pokročilý
Úroveň Turnajový hráč
Úroveň Profesionál
Umění poziční oběti (ke stažení)
The Art of the Positional Exchange Sacrifice (ke stažení)
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
750,00 Kč
Umění poziční oběti (na DVD)
The Art of the Positional Exchange Sacrifice (na DVD)
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
750,00 Kč