Zahrej jako velmistři 1

Dostává se Vám do ruky sbírka taktických příkladů vybraných z partií nejlepších hráčů historie (1. část). Nejsou zde uvedeny kombinace českých hráčů - ty vydají na samostatnou knihu! Každý z velikánů je prezentován osmi příklady. Záměrně jsem vybíral spíše jednodušší kombinace, celá příručka je určena především hráčům přibližné výkonosti 1500 - 1800 ELO. Obtížnější příklady jsou označeny hvězdičkou. Samozřejmě i tyto diagramy se můžete pokusit vyřešit, pokud to nepůjde, stačí si řešení přehrát a kombinační schéma si uložit do paměti.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Richard Biolek
€4,06
Dostupnost: 2 je skladem

Zahrej jako velmistři 1

Dostává se Vám do ruky sbírka taktických příkladů vybraných z partií nejlepších hráčů historie (1. část). Nejsou zde uvedeny kombinace českých hráčů - ty vydají na samostatnou knihu!
Každý z velikánů je prezentován osmi příklady. Záměrně jsem vybíral spíše jednodušší kombinace, celá příručka je určena především hráčům přibližné výkonosti 1500 - 1800 ELO. Obtížnější příklady jsou označeny hvězdičkou. Samozřejmě i tyto diagramy se můžete pokusit vyřešit, pokud to nepůjde, stačí si řešení přehrát a kombinační schéma si uložit do paměti.

Celkem je uvedeno 200 příkladů, záleží jen na vás, jakou rychlostí budete postupovat. Ovšem nejdůležitější není počet vyřešených příkladů, nýbrž přesnost řešení. Samozřejmě, řešení uvedené na konci příručky nemusí být jedinou cestou k cíli, ale jelikož bylo kontrolováno i pomocí šachového programu, dá se mu věřit. Pokud se tedy Vaše řešení od navrhovaného bude výrazněji lišit, je třeba ho prověřit. Ještě k délce řešení - někde stačí uvést krátkou variantu (2-3 tahy, výjimečně jeden), naopak někdy je třeba uvést delší variantu  i s případnými rozvětveními. Není nutné dávat si časový limit, ale zkušenější hráči (cca 1800 ELO) by měli jeden příklad stihnout průměrně za 10 minut.

Rozměr A6

Autor Biolek Richard ml
Autor Biolek Richard st
Vazba Brožovaná
Jazyk Česky
Počet stran 33
Datum vydání 2017
Číslo vydání I. vydání