Zahrej jako velmistři 1

Dostává se Vám do ruky sbírka taktických příkladů vybraných z partií nejlepších hráčů historie (1. část). Nejsou zde uvedeny kombinace českých hráčů - ty vydají na samostatnou knihu! Každý z velikánů je prezentován osmi příklady. Záměrně jsem vybíral spíše jednodušší kombinace, celá příručka je určena především hráčům přibližné výkonosti 1500 - 1800 ELO. Obtížnější příklady jsou označeny hvězdičkou. Samozřejmě i tyto diagramy se můžete pokusit vyřešit, pokud to nepůjde, stačí si řešení přehrát a kombinační schéma si uložit do paměti.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Richard Biolek
100,00 Kč
Dostupnost: 5 je skladem

Zahrej jako velmistři 1

Dostává se Vám do ruky sbírka taktických příkladů vybraných z partií nejlepších hráčů historie (1. část). Nejsou zde uvedeny kombinace českých hráčů - ty vydají na samostatnou knihu!
Každý z velikánů je prezentován osmi příklady. Záměrně jsem vybíral spíše jednodušší kombinace, celá příručka je určena především hráčům přibližné výkonosti 1500 - 1800 ELO. Obtížnější příklady jsou označeny hvězdičkou. Samozřejmě i tyto diagramy se můžete pokusit vyřešit, pokud to nepůjde, stačí si řešení přehrát a kombinační schéma si uložit do paměti.

Celkem je uvedeno 200 příkladů, záleží jen na vás, jakou rychlostí budete postupovat. Ovšem nejdůležitější není počet vyřešených příkladů, nýbrž přesnost řešení. Samozřejmě, řešení uvedené na konci příručky nemusí být jedinou cestou k cíli, ale jelikož bylo kontrolováno i pomocí šachového programu, dá se mu věřit. Pokud se tedy Vaše řešení od navrhovaného bude výrazněji lišit, je třeba ho prověřit. Ještě k délce řešení - někde stačí uvést krátkou variantu (2-3 tahy, výjimečně jeden), naopak někdy je třeba uvést delší variantu  i s případnými rozvětveními. Není nutné dávat si časový limit, ale zkušenější hráči (cca 1800 ELO) by měli jeden příklad stihnout průměrně za 10 minut.

Rozměr A6

Autor Biolek Richard ml
Autor Biolek Richard st
Vazba Brožovaná
Jazyk Česky
Počet stran 33
Datum vydání 2017
Číslo vydání I. vydání

Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Cvičebnice pro pokročilé 2

Kniha je určena hráčům, kteří již základní kombinace řeší bez problémů a mají ambice zdokonalit se v propočtu variant (ELO cca 1600 a výš). Prvních dvacet příkladů je "testovacích" - pokud je zvládnete bez větších obtíží, můžete postupovat dále. Následuje 12 pozic ze zahájení, které dokazují, že již od začátku je třeba hrát naplno. Dalších 36 příkladů prověří Vaši schopnost orientace v koncovkách. JE zde zařazeno i pár studií, které jsou ideálním tréninkem přesného propočtu. Další příklady již nejsou tematicky rozdělené, ale dá se říci, že obtížnost pomalu roste. Na úplný závěr se můžete za odměnu pokochat dvanácti klenoty největšího skladatele šachových úloh celé historie - Samuela Loyda.
100,00 Kč

Šachy - Základy taktiky

Kniha je rozdělena na dvě části: První se zabývá elementární taktikou - to znamená základními typy kombinačních úderů, jejich motivy a provedením. Diagramy jsou vždy řazeny od těch jednodušších ke složitějším, na konci každé kapitoly jsou pak příklady k procvičení a nechybí ani závěrečné opakování. Tuto část mohou studovat i méně pokročilí šachisté, a pokud tak učiní svědomitě, výkonnostní růst je nemine. Druhá část knihy je určena již zkušenějším hráčům (řekněme s Elem minimálně 1800), obtížnost je výrazně vyšší! Pojednává o propočtu variant a metodách výběru tahů. I zde se řeší kombinační údery, ale hlavním pučením by měl být zisk správných návyků, jakým způsobem varianty počítat. V této části se počítá se schopností samostatné práce, materiál je vždy vysvětlován na jednom ukázkovém příkladu, vše ostatní už řeší čtenář sám, cvičných příkladů je více než 100.
200,00 Kč

Cvičebnice pro pokročilé 3

Držíte v rukou sbítku taktických příkladů pro pokročilé- již 3. díl. Řečeno slovy klasika - "řešení taktických úloh je dením chledem šachisty", proto dobrých příkladů není nikdy dost. Naše cvičebnice má osvědčený formát - na úvod dvacet příkladů na rozehřátí, které ale není radno podceňovat! Dále 10 pozic ze zahájení a 33 koncovek. Následují především pozice ze střední hry, ačkoliv pár koncovek a zahájení ještě najdete. Obtížnost pomalu stoupá, i když záměrně je i ve druhé polovině zařazeno pár jednodušších kousků testujíící především postřeh.
100,00 Kč