Chebanenko - stále vylepšovaný

Po čtyřech letech od vydání mé knihy o Chebanencově Slavii můžeme s jistotou říci, že toto zahájení je ještě populárnější a všichni si jméno Chebanenco spojují s linií se 4... a6 ve Slavii. Samozřejmě za ty čtyři roky byly sehrány tisíce a tisíce partií i na nejvyšší úrovni.
Výrobce: ChessBase

Chebanenko - stále vylepšovaný

The Chebanenko - still improved

Po čtyřech letech od vydání mé knihy o Chebanencově Slavii můžeme s jistotou říci, že toto zahájení je ještě populárnější a všichni si jméno Chebanenco spojují s linií se 4... a6 ve Slavii. Samozřejmě za ty čtyři roky byly sehrány tisíce a tisíce partií i na nejvyšší úrovni. Proto jsem byl zvědavý, zda se mi podaří opět vytvořit nové dílo o tomto zahájení. Nebylo pro mě velkým překvapením, že s pomocí silných motorů se Chebanenco stalo ještě lepším, což se v případě linie se 4...a6 vysvětluje většími obrannými možnostmi černého. Nedávno jsem čelil situaci, kdy jsem musel hrát s Vladimirem Malakhovem bílými ve velmi důležité partii na mistrovství Evropy 2012 a proti jeho Chebanenco Slavii jsem prostě nemohl najít ani stopu výhody. Zahrál jsem tedy 1.e4. Závěr je tedy jednoduchý, protože hrát Chebanenco Slav černými a donutit bílého přejít na 1.e4! Délka trvání videa: 4 hodiny 40 minut

Obsazení centra pomocí 1.d4 je spolu s 1.e4 jedním z nejoblíbenějších způsobů zahájení hry. Pokud černý vyhoví tahu dámského pěšce symetrickým 1...d5, máme po 2.c4 dámský gambit. Ve většině případů nyní černý podpoří pěšce na d5, čímž získá podíl na centru: buď 2...e6 - odmítnutý dámský gambit - nebo 2...c6 - slovanská obrana. Třetí a velmi odlišnou možností je 2...dxc4 - dámský gambit přijat.

Systémové požadavky

Minimum: Dual Core, 2 GB RAM, Windows 7 or 8.1, DirectX11, graphics card with 256 MB RAM, DVD-ROM drive, Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 or included Reader and internet access for program activation. Recommended: PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, graphics card with 512 MB RAM or more, 100% DirectX10-compatible sound card, Windows Media Player 11, DVD-ROM drive and internet access for program activation.

Autor Viktor Bologan
Datum vydání 2012
Jazyk Anglicky
Úroveň Turnajový hráč
Úroveň Profesionál
Obrázek z The Chebanenko - still improved (download)
The Chebanenko - still improved (download)
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
810,00 Kč
Obrázek z The Chebanenko - still improved (na DVD)
The Chebanenko - still improved (na DVD)
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
810,00 Kč