ChessBase Magazine 210

ChessBase Magazine je nejobsáhlejší a nejpropracovanější šachový časopis vůbec. Hráči světové úrovně v něm analyzují své brilantní partie a vysvětlují myšlenky, které se skrývají za tahy. Specialisté na zahájení představují nejnovější trendy v teorii zahájení a vzrušující nápady pro váš repertoár. Mistři trenéři taktiky, strategie a koncovky vám ukáží přesně ty triky a techniky, které potřebujete, abyste se stali úspěšnými turnajovými hráči!
Výrobce: ChessBase

ChessBase Magazine 210

Nejdůležitější informace

V časopise ChessBase #210 na vás čeká bohatý tréninkový program! Redakce pro vás připravila výběr jako speciální doporučení na úvodní stránce:

 

 

Šachová olympiáda 2022: přehled s analýzami více než 20 účastníků a příspěvek Ivana Sokolova "Kroky ke zlatu" - "Speciál" o novém kandidátovi na mistra světa Ding Lirenovi: exkluzivní sbírka 18 komentovaných partií + příspěvky o strategii a koncovce - "Indický gambit": Daniel King představuje svěží a vzrušující myšlenku v anglickém zahájení: 1.c4 e5 2.Sc3 Sf6 3.Sf3 e4 4.Sg5 c6! (Video) - "Praktické tipy pro turnajového hráče" 3. díl: Jak hrát proti silnějšímu soupeři (video Jana Markoše + malá sbírka cvičení) - "Na plný plyn v otevřené španělské": Robert Ris zkoumá vysoce aktuální Dilworthovu variaci a mnoho dalšího.

 

Speciální: Ding Liren

Autoři CBM analyzují oblíbené hry nejlepšího hráče z Číny. Těšte se na exkluzivní kolekci 18 komentovaných partií!

Nejlepší partie a mistrovské analýzy

Šachová olympiáda 2022: Hlavním tématem tohoto čísla je hlavní událost roku, které se účastní 186 týmů v otevřeném turnaji. Své nejlepší partie z Čennai v tomto čísle komentuje více než 20 účastníků, mezi nimiž jsou Praggnanandhaa, Anish Giri, Wesley So, Arjun Erigaisi, Jules Moussard, Luke McShane, Pentala Harikrishna, Matthias Blübaum, Maxime Lagarde, Rasmus Svane, Viktor Erdos, stříbrný tým z Arménie a zlaté medailistky v ženském turnaji Anna a Mariya Muzychuk. Trenér vítězného uzbeckého týmu Ivan Sokolov navíc ve svém článku "Kroky ke zlatu" představuje zajímavosti svého mladého týmu.

Jak byste se zachovali, kdybyste v lese potkali medvěda? Správně: Snažili byste se nepanikařit. Potřebujete plán. A stejné je to i v šachu, když musíte hrát proti mnohem silnějšímu soupeři! Ve třetí části svého seriálu GM Jan Markoš představuje na videu tři strategie pro takové situace a svůj příspěvek doplňuje malou sbírkou cvičení.

 

Tah za tahem

Hra Gukesh-Abdusattorov hrála klíčovou roli v boji o medaile v Chennai. Zopakujte si ji v interaktivním tréninkovém formátu s IM Robertem Risem!

Vše v jednom

Nové myšlenky zahájení vysvětlené na základě jedné partie s podrobným komentářem. V tomto čísle: Královská indická (Imre Hera) a anglická (Tanmay Srinath).

 

Videa o zahájeních

 

Daniel King představuje nový a vzrušující gambit v anglickém zahájení. Jan Werle vysvětluje poziční myšlenky v Rubinsteinově variantě Nimzovy indické. A Mihail Marin narazil na novinku 14...a5! v partii benonského experta Aleksandara Indjiče na olympiádě.

Daniel King: English – "The Indian Gambit"
1.c4 e5 2.Nc3 Nf6 3.Nf3 e4 4.Ng5 c6!?
Jan Werle: Nimzo Indian
1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nc3 Nf6 4.cxd5 exd5 5.Bg5 c6 6.e3 h6 7.Bh4 Be7 8.Bd3 0-0 9.Nge2 Re8 10.Qc2 Nbd7 11.f3 b5
Mihail Marin: Benoni
7.h3 Bg7 8.e4 0-0 9.Be3 Re8 10.Nd2 a6 11.a4 Nxe4 12.Ncxe4 f5 13.Be2 fxe4 14.Nc4 a5!

Nové nápady pro váš repertoár

ChessBase Magazine #210 pokrývá obvyklé široké spektrum s 10 čerstvými články o zahájeních:

Roven Vogel: English 1.c4 e5 2.g3 f5 3.Bg2 Be7
Martin Lorenzini: Scandinavian 3...Qa5 and 6.Ne5 (II)
Patrick Zelbel: Modern Defence 4...a6 5.g4
Petra Papp: Grivas Sicilian 4...Qb6 5.Nb3 Nf6 6.Nc3 e6
Krisztian Szabo: Sicilian O’Kelly Variation (Part I) 3.d4/3.c3
Sergey Grigoriants: Philidor Defence 6.Bf4
Robert Ris: Open Ruy Lopez Dilworth
Evgeny Postny: Botvinnik Variation 12.h4
Alexey Kuzmin: Nimzoindian 4.e3 0–0 5.Bd3 d5 6.a3
Andrey Sumets: Catalan 5.Bg2 a6 6.0-0 Nc6 7.Qd2

 

Pasti v zahájení

"Od Londýnského systému k Ruy Lopezovi". Odborník Rainer Knaak představuje osm pastí s podrobnými rozbory a tři videa.

"Poziční hra Dinga Lirena"

Mihail Marin osvětluje aspekty Dingovy hry - jeho "typické věžové výtahy" a také jeho hru s pěšci. Včetně úvodního videa a mnoha tréninkových cvičení.

Nová řada: Moderní klasika

Dorian Rogozenco zahajuje svou novou sérii příhodným způsobem - sám Bobby Fischer označil sedmou partii proti Petrosjanovi za nejlepší z jejich kandidátského zápasu v roce 1971.

Taktika: "Útočící jezdci"

Výtěžek Olivera Reeha ze šachové olympiády je bohatý: Čeká na vás 41 partií okořeněných mnoha taktickými cvičeními. Nenechte si ujít příležitost vyřešit jeho oblíbené kombinace tah po tahu v interaktivní videoformě!

"Koncové partie v podání Ding Liren" a mnoho dalšího!

V tomto čísle najdete nejméně čtyři články od Karstena Müllera. Kromě článku o Ding Lirenovi představuje tento odborník také nejkrásnější koncovky ze šachové olympiády 2022. Kromě toho Mueller přináší sbírku tréninkových úloh a jako obvykle podrobně odpovídá na dopisy redakci.

Systém Win 7 a vyšší
Jazyk Anglicky
Jazyk Německy
Úroveň Kdokoliv
Chessbase magazin 210 na DVD
ChessBase Magazine 210 na DVD
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
495,00 Kč