Co velmistři nevidí 1.-3. díl

Když špičkový hráč chybuje, často se to označuje ezoterickým termínem "šachová slepota". V seriálu Co velmistři nevidí šachový trenér a komentátor světové úrovně Maurice Ashley tento mýtus boří a poprvé vysvětluje, proč je příčina těchto chyb častěji založena na psychologii lidského učení.
Výrobce: ChessBase

Co velmistři nevidí 1.-3. díl

What Grandmasters Don’t See Vol. 1-3

Co velmistři nevidí 1. díl: Chráněné čtverce

V 1. díle seriálu Ashley zavádí nový termín chráněné čtverce a ukazuje, kolik chyb vzniká na čtvercích, které se zdají být nezranitelné, protože jsou zjevně střeženy pěšci. V příkladu za příkladem a svým charakteristickým stylem vás Ashley naučí, jak se takovým chybám vyhnout a jak hledat tahy, které budou soupeře šokovat a udivovat. V prvních 19 videích na DVD Ashley předvádí známé i málo známé hry, v nichž tah na chráněné pole hraje důležitou roli. V druhé polovině DVD si vyzkoušíte, co jste se o chráněných čtvercích naučili, pomocí série cvičení se zvyšující se obtížností. I tento materiál je čerpán jak z klasických, tak z novějších partií.

Délka videa: 4 hodiny 18 minut

Co velmistři nevidí Vol. 2: Objevný útok

Na tomto DVD, 2. dílu třídílné série, Ashley ukazuje, že žádné jiné standardní taktické téma není více přeceňované, přehlížené a nepochopené než Objevný útok. Na jednotlivých příkladech Ashley ukazuje, jak často jsou hráči objevenými útoky mateni, protože příklady ve většině šachových knih jsou špatně zvolené, aby ukázaly, jak tato důležitá taktická myšlenka ve skutečnosti funguje ve většině praktických partií. V první polovině DVD používá Ashley zajímavé a zábavné pozice k vysvětlení bodů svým charakteristickým svižným stylem. Druhá polovina DVD je naplněna příklady, na kterých si můžete vyzkoušet, co jste se naučili o objevných útocích, a to pomocí řady cvičení se zvyšující se obtížností. Materiál je čerpán jak z klasických, tak z novějších her.

Délka videa: 3 hodiny 36 minut

Co velmistři nevidí Vol. 3: Shrnutí a test

V tomto DVD, třetím díle třídílné série, Ashley doplňuje svou myšlenku o chráněných čtvercích z 1. dílu a ukazuje, že čtverce zdánlivě chráněné figurami jsou často živnou půdou úžasných taktických přehmatů. Zároveň spojuje témata ze všech tří svazků, aby divákovi poskytl důkladný obraz o klíčových způsobech, kterými může využít typických chyb hráčů všech úrovní. V první polovině DVD Ashley pomocí brilantních partií a pozic vysvětluje jednotlivé lekce svým dynamickým komentátorským stylem. Druhá polovina DVD je naplněna příklady, které diváka prověří, a to řadou cvičení se zvyšující se obtížností. Materiál je čerpán jak z klasických, tak z novějších her.

Délka trvání videa: 3 hodiny 45 min.

 

Minimum: Dual Core, 2 GB RAM, Windows 7 or 8.1, DirectX11, graphics card with 256 MB RAM, DVD-ROM drive, Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 or included Reader and internet access for program activation. Recommended: PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, graphics card with 512 MB RAM or more, 100% DirectX10-compatible sound card, Windows Media Player 11, DVD-ROM drive and internet access for program activation.

Autor Maurice Ashley
Datum vydání 2018
Jazyk Anglicky
Úroveň Začátečník
Úroveň Pokročilý
Úroveň Turnajový hráč
Systém Win 7 a vyšší
Co velmistři nevidí 1.-3. díl ke stažení
What Grandmasters Don’t See Vol. 1-3 (ke stažení)
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
1 250,00 Kč