Excelling at Chess Volume 1: Technical and Positional Chess

Ideální pro klubové a turnajové hráče Obsahuje všechny hlavní nástroje techniky Napsáno zkušeným odborníkem na endgames
dodací lhůta : 3-5 dní
Výrobce: Everyman
580,00 Kč
Dostupnost: 2 je skladem

V jednom svazku jsou shromážděny dvě skvělé knihy Jacoba Aagaarda - Excelling at Technical Chess a Excelling at Positional Chess. "A zbytek je otázkou techniky" je nepříjemně častá fráze používaná v šachové literatuře. Autor tím naznačuje, že úkol přeměnit typicky vyhranou pozici na plný bod nebo přeměnit remízovou pozici na půlbod je relativně jednoduchý. Jak si však všichni praktičtí hráči uvědomují, není to vždy tak jednoduché a mnoho těžce vydobytých bodů je promarněno "nedostatkem techniky" V Technickém šachu se Jacob Aagaard snaží tento věčný problém vyřešit. Vyzbrojuje čtenáře několika zbraněmi pro koncovky, které má každý silný technický hráč ve své výbavě. Patří mezi ně důležité dovednosti, jako je schematické myšlení, dominance, zabránění protihře, budování pevností a využití zugzwangu. Tyto nástroje jsou ilustrovány na hluboce analyzovaných partiích obsahujících mnoho různých témat. Seriózní studium této knihy zajistí, že se čtenář již nemusí bát slova "technika"! Poziční šachy zůstávají pro mnohé záhadou, a přitom porozumění jemným aspektům hry tak často rozhoduje o rozdílu mezi dvěma rovnocennými hráči. Zlepšete svou poziční hru a uvidíte šachy ve zcela nové dimenzi! V knize Poziční šach vybírá Aagaard mnoho originálních příkladů pozičního šachu, créme de la créme těch, které používá pro trénink a studium. Aagaard se také hluboce zabývá myšlenkami pozičního hodnocení a analýzy.

Autor Jacob Aagaard
Vazba Paperback
Datum vydání 2017
Počet stran 359

Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Kompletní repertoar pro černého s použitím pevných systémů

V jednom svazku v rámci nové série kompilačních knih Everyman Chess: Hrajte Caro-Kann a Hrajte Slovanskou. V knize Hrajte Caro-Kann mezinárodní mistr Jovanka Houska předkládá čtenáři stručný a důvěryhodný repertoár v rámci tohoto tahu, poskytuje řešení proti všem hlavním možnostem bílého a účinné metody, jak se vypořádat se záludnými vedlejšími tahy. V knize "Hrajte Slovanskou" James Vigus představuje komplexní a důvěryhodný repertoár pro černého. Uvádí hlavní myšlenky pro obě strany a upozorňuje na taktiky, na které je třeba si dát pozor. Tato kniha vám poskytne dostatek znalostí a dovedností k tomu, abyste mohli hrát Slovana s jistotou ve svých vlastních partiích.
520,00 Kč

Kompletní repertoár pro černé s použitím nejostřejších systémů

V jednom svazku v rámci série kompilačních knih Everyman Chess: Hrajte Najdorf: Hrajte královskou indickou: Scheveningenský styl od Johna Emms a Hrajte královskou indickou: Kompletní repertoár pro černé v tomto nejdynamičtějším zahájení od Joe Gallaghera.
520,00 Kč

Holandský zabiják

V této knize se Williams podrobně zabývá Klasickou Holandskou. Předkládá také kompletní repertoár pro černé s holandskou obranou, který vychází z jeho vlastního repertoáru, který již mnoho let úspěšně používá na velmistrovské úrovni. Kromě toho, že Williams představuje nejnovější teorii a odhaluje své nové myšlenky v klíčových liniích, zdůrazňuje hlavní taktické a strategické myšlenky pro obě strany a věnuje se důležitým otázkám, jako jsou pořadí tahů
580,00 Kč