Fritz 18 v češtině

Na přelomu století Fritz fascinoval šachový svět vítězstvím nad Garrym Kasparovem a tehdejším vládcem světa Vladimirem Kramnikem. „Nejoblíbenější šachový program“ (podle německého časopisu Der Spiegel) vám nabízí vše, co budete potřebovat jako oddaný šachový nadšenec: inovativní metody školení pro amatéry i profesionály, plus přístup k celé sadě webových aplikací ChessBase, včetně Playchess herního serveru.
Výrobce: ChessBase

Fritz 18 v češtině

Fritz 18 vám nabízí možnost objevit nové já, pokud jde o hraní šachů. "Evolving Genius" je zcela inovativní tréninková metoda, s níž se při hře proti Fritzovi naučíte více než jen útočit. Budete překvapeni, co v sobě objevíte! Tak pěkné partie jste proti Fritzovi ještě nikdy nevyhráli!

 

To je možné díky tomu, že hra Fritz 18 inteligentně organizuje svou hru a pomocí jemných tipů vás provede celou hrou. Jakmile se Fritz dostane pod tlak, bude jako obránce preferovat varianty, které vám, útočící straně, poskytují dobré šance na obětování nebo jinou taktiku. To často umožňuje velkolepá útočná vítězství. Proti Fritzovi18 se vám podaří ostré výhry, jaké nebyly možné ani za 40 let šachového programování.

Rozhodující otázkou však je následující: Jak přivodíte nastavení, ve kterém se pak objeví útočné šance? Klidné, poziční systémy vedou k úspěchu spíše zřídka, i když i zde se Fritzovi daří zapojovat skryté chyby. Postupem času si vypěstujete cit pro to, jak dosáhnout pozic, v nichž hrozby proti králi visí ve vzduchu: naučíte se lépe útočit. Za sebe mohu říci, že alespoň proti Fritzovi 18 jsem svůj repertoár zcela změnil z 1.d4 na1.e4. Abych vám tento proces učení zkrátil, obsahuje Fritz 18 repertoár pro bílého, s nímž se můžete častěji dostat do slibných pozic.

Obecně v režimu "Vyvíjející se génius" na úrovni "Klubový hráč" hraje Fritz sice zdrženlivě, ale přesto důrazně. Partie by neměly být příliš jednoduché. Přesto je možné velmi často vyhrát. K tomu slouží značně vylepšené jemné nápovědy. Větší část hry si určujete sami, ale když čelíte protivětru, můžete si přivolat pomoc. Představte si elektrokolo: podle toho, jak dobrý je váš výkon, můžete zapnout podporu motoru, ale stále se jede na kole. Příklady jemných nápověd od Fritze18: "Zaútoč na menší figuru", "Obsadit silné pole", "Hrozba matu", "Získat materiál" atd.

 

Vizuální hodnocení


 

Uživatelé se nás stále ptají, zda by výstup motoru v nekonečné analýze nemohl poskytnout více informací než jen hlavní varianty a hodnocení. Z tohoto důvodu Fritz18 nyní zobrazuje vizuální znázornění důležitých parametrů pozice:

 • Dobře a špatně umístěné figurky na barevné škále od červené (špatné) přes žlutou až po zelenou (dobré). Do tohoto hodnocení je zahrnuta i pěšcová struktura a bezpečnost krále.
 • Aktivita a koordinace všech figur hodnocena v pěti úrovních.
 • Složitost a ostrost pozice hodnocená v šesti stupních.
  Toto vizuální hodnocení se počítá pro aktuální pozici na šachovnici a je okamžitě k dispozici pro jakýkoli tah v notaci kliknutím myši.

 

Nové funkce analýzy v okně motoru

Pokud motor analyzuje v režimu více variant, jsou na začátku výpočtu poskytnuty další informace, které poskytují zajímavé dodatečné poznatky:

 • Zřejmé alternativy v duchu "Proč ... nefunguje?".
 • Zajímavá hrozba, pokud je nějaká přítomna.

 

 

Samozřejmě, že i dříve bylo možné se k těmto informacím dostat kvalifikovaným zacházením. Nyní se však aktivně nabízí a vede k dalším nápadům a případně i k lepšímu pochopení přítomných taktických motivů. Představovat si v hlavě dlouhé varianty motoru není pro každého šálek čaje. Ve Fritz18 stačí podržet ukazatel myši nad tahem ve variantě a příslušná pozice zůstane na šachovnici, dokud myš neopustí oblast.

Nová šachovnice

Současné varianty systému Windows mají k dispozici výkonné rozhraní Direct2D pro rychlé zobrazení na obrazovce. Naskytla se možnost využít jej k realizaci nové grafické šachovnice. Nový svěží vzhled figur je zřejmý, ale nová technika umožňuje i další jemnosti, např. zvýraznění figur jejich svícením nebo decentní animace chytů.


 

Novinka ve FRITZ 18:

 • Inteligentní tipy: Fritz poskytuje jemné nápovědy v obtížných pozicích.
 • Vizuální hodnocení: pěšcová struktura, bezpečnost krále, aktivita figur a ostrost pozice.
 • Nová šachovnice v technologii Direct2D se svěžím vzhledem a vylepšenou animací.
 • Nová analýza motoru: Zajímavé hrozby, atraktivní nápady a pokračování hry
 • Animované varianty motorů: Intuitivní vizuální zobrazení nejlepšího pokračování hry
 • Vylepšený trénink výpočtů pro rychlé zvýšení vašeho Elo.
 • Silnější motor Fritz 18 od Franka Schneidera, optimalizovaný pro krátkou časovou kontrolu


Systémové požadavky

Minimum: 
PC Intel i3 nebo i5 nebo Ryzen 3, 4 GB RAM, Windows 8.1 (32- nebo 64-bit), DirectX11, grafická karta s 512 MB RAM, mechanika DVD-ROM, Windows Media Player a přístup k internetu. 

Doporučeno: PC Intel i7, i9 nebo Ryzen 7/9, 8 GB RAM, Windows 11 nebo 10 s 64-bit, Windows Media Player, grafická karta s 1 GB RAM, RTX grafická karta pro real time desku Raytrace, DVD-ROM mechanika a přístup k internetu. 

Pro ÚČET ChessBase: Přístup k internetu a aktuální prohlížeč, např. Chrome, Safari. Běží na Windows, OS X, iOS, Android a Linux.Účet 

Běží na Windows, OS X, iOS, Android a Linux

Obrázek z Fritz 18 ke stažení v češtině
Fritz 18 ke stažení v češtině
Dostupnost: 2 je skladem
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
2 040,00 Kč
Specifikace produktů
Systém Windows 8.1 a vyšší
Jazyk Anglicky
Jazyk Italsky
Jazyk Francouzsky
Jazyk Holandsky
Jazyk Německy
Jazyk Španělsky
Úroveň Kdokoliv
Produktová hesla