Kouzlo šachové taktiky 1. a 2. díl + Kouzelné šachové koncovky

Balíček se všemi třemi DVD "Magic" od Karstena Müllera a Clause-Dietera Meyera. Celková stopáž všech tří dílů: více než 13 hodin.
Výrobce: ChessBase

Kouzlo šachové taktiky 1. a 2. díl + Kouzelné šachové koncovky

Magic of Chess Tactics Vol. 1 & 2 + Magical Chess Endgames

Kouzlo šachové taktiky - díl 1

Kouzlo šachové taktiky Šachová taktika je umění bojového velení. Když taktika převládá, je třeba okamžitě jednat konkrétně, aby se plán uvedl do praxe nebo aby se využila příležitost. Ve složitých pozicích a při odhodlaném odporu však základní taktika často nestačí a je nutná intuice, představivost a přesnost. DVD Kouzlo šachové taktiky pomáhá tyto vlastnosti rozvíjet a nabízí k tomu množství velmi zajímavých, důkladně analyzovaných příkladů i podrobných vysvětlení a cvičení.

Do popředí se dostávají zejména takové pozice, které se vymykají rychlému řešení, prověřují koncentraci a kalkulativní schopnosti a někdy obsahují i poučný materiál pro poměrně velké množství tréninků.

Kniha Kouzlo šachové taktiky, která v roce 2002 vyšla původně knižně v USA, byla v posledních letech značně vylepšena a rozšířena. Nyní je prezentována jako tréninkové DVD, a to vůbec poprvé v oblíbeném formátu ChessBase společně s Fritztrainer Videos, kde velmistr Karsten Müller předvádí výběr atraktivních duelů. Vedle poměrně velkého množství oprav původní knihy - některé analýzy musely být dokonce obráceny vzhůru nohama - takříkajíc jako bonbónek obsahuje toto DVD mnoho dalších taktických brilancí včetně sbírky tvůrčích počinů pěti nezapomenutelných velmistrů útoku: Tala, Spielmanna, Nešmetdinova, Steina a Bronštejna. Kouzlo šachové taktiky je náročné tréninkové DVD určené především začínajícím šachistům od klubové po mistrovskou úroveň, kteří se prakticky orientují a chtějí studovat na základě důkladného a kritického zkoumání fascinujících středních a koncových her, které jsou nyní stejně jako dříve spolehlivou cestou k lepšímu šachovému porozumění. Délka videa: 3 hodiny 30 min.Kouzlo šachové taktiky 2

Stejně jako první MOCT-DVD je i toto o taktických výbušných věcech. V živých diskusích o zahájení, střední hře a koncovce brémský šachový trenér a analytik FM Claus Dieter Meyer opět podrobil zkoumání obsáhlý fond aktuálních i nadčasových partií/fragmentů, z velké části převzatých z německé bundesligové praxe, a odfiltroval tak mnoho motivů/témat a do centra pozornosti postavil útočné techniky a proměny. Na přiložené velké databázi jsou kompletní analýzy včetně cca 400 tréninkových otázek plus řada fotografií, zčásti pořízených přímo na místech střetnutí. Na videu hamburský velmistr Dr. Karsten Müller nastínil rohové body Meyerovy práce a vytvořil 14 testů plus 10 interaktivních testových sad doplněných vlastními příklady. Tímto způsobem lze nejprve studovat útočné techniky (např. s materiálními/pozičními nerovnováhami) a proměny (zejména výměnu pravá/špatná) a pro prohloubení je poté přímo procvičovat na základě konkrétních cvičení.

- Délka videa: 6 h (anglicky)
- 112 her s tréninkovými cvičeními
- 10 interaktivních her s videozpětnou vazbou
- Databáze s obrázky a 238 her s cvičeními

 

Kouzelné šachové koncovky

Třetí a poslední DVD obou autorů je věnováno speciálnímu oboru Karstena Müllera: koncovkám. Claus-Dieter Meyer vzal pod mikroskop mnoho fascinujících příkladů a učinil několik velmi překvapivých objevů. Tato bohatá pokladnice tvoří základ videoprezentace Karstena Müllera na DVD: ve více než 4 hodinách před kamerou vám hamburský velmistr představí senzace ze světa koncovek - částečně sahající daleko za hranice standardních technik a pravidel - a doplní je o několik případů s vlastními příklady.

Objevují se následující témata: mat, pat, nejostřejší zbraň koncovky zugzwang, správná výměna, kterou je třeba provést, a různobarevní střelci, stejně jako věžové koncovky s oddíly o deštníku, šachové vzdálenosti a Vančurově remíze (čistá forma i složitější případy). Jedná se o trénink v nejlepší formě: techniku koncovek můžete nejprve studovat na videu a poté si prohloubit znalosti řešením konkrétních interaktivních cvičení! Nechte na sebe působit kouzlo!

- Délka trvání videa: 4 hodiny (anglicky)
- S interaktivním tréninkem včetně zpětné vazby na videu

 

Minimum: Dual Core, 2 GB RAM, Windows 7 or 8.1, DirectX11, graphics card with 256 MB RAM, DVD-ROM drive, Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 or included Reader and internet access for program activation. Recommended: PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, graphics card with 512 MB RAM or more, 100% DirectX10-compatible sound card, Windows Media Player 11, DVD-ROM drive and internet access for program activation.

Obrázek z Magic of Chess Tactics Vol. 1 a 2 + Magical Chess Endgames (ke stažení)
Magic of Chess Tactics Vol. 1 a 2 + Magical Chess Endgames (ke stažení)
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
1 980,00 Kč
Obrázek z Magic of Chess Tactics Vol. 1 a 2 + Magical Chess Endgames  (na DVD)
Magic of Chess Tactics Vol. 1 a 2 + Magical Chess Endgames (na DVD)
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
1 980,00 Kč
Specifikace produktů
Autor Dr. Karsten Müller
Autor Claus Dieter Meyer
Datum vydání 2020
Úroveň Pokročilý
Úroveň Turnajový hráč
Úroveň Profesionál
Jazyk Anglicky
Jazyk Německy
Systém Win 7 a vyšší
Produktová hesla