Šachové koncovky 12 - Věž proti jezdci

Čím je materiálu na šachovnici méně, tím důležitější je umět správně odhadnout potenciál figur. V koncovkách s asymetrickým materiálem je to naprosto zásadní. Nové, dvanácté DVD z oblíbené série Karstena Müllera pokračuje v cestě započaté jedenáctým dílem a probírá koncovky s nerovnoměrnou materiálovou bilancí.
Výrobce: ChessBase

Šachové koncovky 12 - Věž proti jezdci

Chess Endgames 12 - Rook vs Knight

Čím je materiálu na šachovnici méně, tím důležitější je umět správně odhadnout potenciál figur. V koncovkách s asymetrickým materiálem je to naprosto zásadní. Nové, dvanácté DVD z oblíbené série Karstena Müllera pokračuje v cestě započaté jedenáctým dílem a probírá koncovky s nerovnoměrnou materiálovou bilancí. Tentokrát hamburský expert na koncovky rozebírá následující konstelace:
- věž proti jezdci
- věž a jezdec proti dvěma jezdcům
- dvě věže proti věži a jezdci
- věž proti střelci a jezdci
- věž a střelec proti střelci a jezdci
- věž proti dvěma jezdcům

V těchto koncovkách lze dobře studovat velmi důležité aspekty "koordinace" a "souhry figur", které pomáhají zlepšit praktickou hru. Zejména geometrii jezdce lze analyzovat velmi podrobně. Tím se vyhnete jezdcovým vidličkám nejen v koncovce, pokud zůstanete ve "stínu šachu jezdce". Mezinárodně uznávaný odborník na koncovky se na mnoha dobře vybraných příkladech zabývá vítěznými motivy strany s věží, jako je vrácení výměny, zahájení a omezení jezdce. Zásadní roli samozřejmě hraje i otázka správné výměny při proměně výhody.

Délka videa: 5 hodin 38 minut.

 

Minimum: Dual Core, 2 GB RAM, Windows 7 or 8.1, DirectX11, graphics card with 256 MB RAM, DVD-ROM drive, Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 or included Reader and internet access for program activation. Recommended: PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, graphics card with 512 MB RAM or more, 100% DirectX10-compatible sound card, Windows Media Player 11, DVD-ROM drive and internet access for program activation.

Šachové koncovky 12 - Věž proti jezdci  ke stažení
Chess Endgames 12 - Rook vs Knight (ke stažení)
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
750,00 Kč
Šachové koncovky 12 - Věž proti jezdci na DVD
Chess Endgames 12 - Rook vs Knight (na DVD)
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
750,00 Kč
Specifikace produktů
Autor Dr. Karsten Müller
Datum vydání 2013
Systém Win 7 a vyšší
Úroveň Pokročilý
Úroveň Turnajový hráč
Úroveň Profesionál
Jazyk Anglicky
Jazyk Německy
Produktová hesla