Šachové koncovky 6 - Principy koncovek Dominance a profylaxe

Principy, kterými se toto DVD zabývá, jsou dominance a profylaxe, nepřehánění, zugzwang a schematické myšlení. Dominance je cílem metod zahrnujících omezování a restrikci. Postupně stále tlačte soupeře na ústup - to je často nejjednodušší cesta k vítězství. Jsou předvedeny strategie omezování jednotlivých figur, přičemž velký důraz je kladen na držení jezdců na krátkém vodítku. Profylaxe je individuální a nesmírně důležitý způsob myšlení.
Výrobce: ChessBase

Šachové koncovky 6 - Principy koncovek Dominance a profylaxe

Chess Endgames 6 - Endgame Principles Domination and Prophylaxis

Kurz Karstena Müllera o koncovkách se již zařadil mezi moderní klasiku v oblasti studia koncovek. Zatímco první 4 DVD jeho série byla systematicky uspořádána podle rozdělení materiálu, 6. díl pokračuje ve výkladu obecných principů koncovek započatém v 5. díle. Principy, kterými se toto DVD zabývá, jsou dominance a profylaxe, nepřehánění, zugzwang a schematické myšlení.
Dominance je cílem metod zahrnujících omezování a restrikci. Postupně stále tlačte soupeře na ústup - to je často nejjednodušší cesta k vítězství. Jsou předvedeny strategie omezování jednotlivých figur, přičemž velký důraz je kladen na držení jezdců na krátkém vodítku. Profylaxe je individuální a nesmírně důležitý způsob myšlení. Včas odhalíte soupeřovy nápady a plány, abyste mohli včas přijmout protiopatření. Zásadu nepřehánět je třeba dodržovat nejen v koncovce. Nechte Karstena Müllera, aby vám ukázal, za jakých podmínek byste na ni měli brát ohled a jak konkrétně byste ji měli využít. Zugzwang je naopak typickým fenoménem koncovky. Důležité techniky, jako je trojúhelník a boj o záložní tempa, jsou podrobně rozebrány. Schematické myšlení je jednou z mála oblastí, ve které je člověk stále nadřazen počítači. Ale pozor! Žádné schematické myšlení nikdy nenahradí konkrétní výpočet a každé pravidlo má své výjimky. Toto DVD vám pomůže ukázat, na co si dát pozor.

Délka videa: 5 hodin.

Komentář na Youtube: "Karsten Mueller je prostě úžasný lidský šachový stroj s přízvukem Arnolda Schwarzeneggera. Pokud se chcete naučit podle hlasu terminátora hrát šachy, máte vyhráno. Pokud vám to stále není jasné: Tohle je nejlepší kurz koncovky všech dob."
Minimum: Dual Core, 2 GB RAM, Windows 7 or 8.1, DirectX11, graphics card with 256 MB RAM, DVD-ROM drive, Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 or included Reader and internet access for program activation. Recommended: PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, graphics card with 512 MB RAM or more, 100% DirectX10-compatible sound card, Windows Media Player 11, DVD-ROM drive and internet access for program activation.

Autor Dr. Karsten Müller
Datum vydání 2010
Systém Win 7 a vyšší
Úroveň Pokročilý
Úroveň Turnajový hráč
Úroveň Profesionál
Jazyk Anglicky
Šachové koncovky 6 - Principy koncovek Dominance a profylaxe ke stažení
Chess Endgames 6 - Endgame Principles Domination and Prophylaxis (ke stažení)
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
750,00 Kč
Šachové koncovky 6 - Principy koncovek Dominance a profylaxe  na DVD
Chess Endgames 6 - Endgame Principles Domination and Prophylaxis (na DVD)
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
750,00 Kč