Šachové koncovky 9 - Věž a menší figura

Koncovky věží a menší figurou proti věži a menší figuru se vyskytují velmi často, dokonce častěji než věžové koncovky. Není o nich však mnoho literatury. Nové DVD s koncovkami tuto mezeru zaplňuje. Zabývá se čtyřmi různými materiálovými konstelacemi věž a jezdec proti věži a jezdci, věž a protilehlé barvy střelců a stejné barvy střelců a věž a střelec proti věži a jezdci.
Výrobce: ChessBase

Šachové koncovky 9 - Věž a menší figura

Chess Endgames 9 - Rook and Minor Piece

Koncovky věží a menší figurou proti věži a menší figuru se vyskytují velmi často, dokonce častěji než věžové koncovky. Není o nich však mnoho literatury. Nové DVD s koncovkami tuto mezeru zaplňuje. Zabývá se čtyřmi různými materiálovými konstelacemi věž a jezdec proti věži a jezdci, věž a protilehlé barvy střelců a stejné barvy střelců a věž a střelec proti věži a jezdci. Poslední konfigurace byla rozdělena do dvou kapitol, protože ty koncovky, v nichž je lepší strana se střelcem, jsou zcela odlišné od příkladů, v nichž se snaží vyhrát jezdec. Dále se odborník na koncovky věnuje několika pozicím se čtyřmi věžemi, aby probral nesmírně důležité téma správné výměny věží. Vzhledem k různým materiálovým konstelacím vysvětluje Karsten Müller mnoho pokynů, jako například: "U jezdce má i malá iniciativa velkou váhu", "Opačně zbarvení střelci zvýhodňují útočníka", "U stejně zbarvených střelců je důležitá prostorová výhoda a dobrý střelec", "V boji proti jezdci dává střelec přednost otevřeným pozicím a plynulé pěšcové struktuře, jezdec chce mít plnou kontrolu". Karsten Müller vám však chce také pomoci trénovat intuici. Vždyť skutečné umění královské hry lze nejlépe spatřovat v rozpoznávání výjimek z pravidel. Délka videa: 7 hod. 38 min.

 

Minimum: Dual Core, 2 GB RAM, Windows 7 or 8.1, DirectX11, graphics card with 256 MB RAM, DVD-ROM drive, Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 or included Reader and internet access for program activation. Recommended: PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, graphics card with 512 MB RAM or more, 100% DirectX10-compatible sound card, Windows Media Player 11, DVD-ROM drive and internet access for program activation.

Autor Dr. Karsten Müller
Datum vydání 2011
Systém Win 7 a vyšší
Úroveň Pokročilý
Úroveň Turnajový hráč
Úroveň Profesionál
Jazyk Anglicky
Šachové koncovky 9 - Věž a menší figura
Chess Endgames 9 - Rook and Minor Piece (ke stažení)
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
750,00 Kč
Šachové koncovky 9 - Věž a menší figura
Chess Endgames 9 - Rook and Minor Piece (na DVD)
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
750,00 Kč