ChessBase 16 - Starter Package Edition 2022

Omlouváme se - tento produkt již není k dispozici

ChessBase je osobní samostatná šachová databáze, která se stala standardem na celém světě. ChessBase používá každý, od mistra světa až po amatéra ze sousedství. Je to program pro každého, kdo miluje šachovou hru a chce se o ní dozvědět více. Začněte svůj osobní příběh úspěchu s ChessBase a užijte si hru ještě více.
Výrobce: ChessBase

ChessBase 16

Starter Package (Edition 2022)

Co můžete dělat s ChessBase:
"Vyhledávání podobností" zobrazuje všechny partie s podobnou pěšcovou strukturou, vzory obětí, pozice v koncovce atd.; "Let's check "*: přístup k největší světové databázi hloubkových analýz (více než 200 milionů pozic); "Instant Analysis": přístup k největší světové databázi hloubkových analýz (více než 200 milionů pozic); "Instant Analysis": vyhledávání partií podle zahájení, hráčů a turnajů: Jakákoli neanotovaná partie je analyzována téměř bez prodlení ihned po načtení (volitelně). "Asistovaná analýza": při vstupu do partie se při každém kliknutí na figuru vytvoří hodnocení pro všechna její možná cílová pole; "Taktická analýza" anotuje partii, vloží komentář, varianty a diagramy, před silné tahy nebo chyby, do partie nebo celé databáze. Upozorní také na kombinace, které byly v partii zahrány nebo vynechány, na pokusy, útoky, iniciativu a samozřejmě na nejnovější poznatky z teorie zahájení; "Cloudová analýza": můžete analyzovat pozice současně s několika paralelně běžícími motory z různých počítačů; "Hloubková analýza": generuje strom analýzy, který se dynamicky mění, protože s časem odpadají slabší varianty; automatické úlohy analýzy korespondenčních partií; "Trénink opakování": Přehrávání partie se skrytou notací a automatickými tréninkovými otázkami s tipy pro každý jednotlivý tah. Rozšířené referenční vyhledávání zahájení ukazuje nárůst/pokles popularity a typické opakující se koncovky; slučování partií za běhu do stromu zahájení; generování dokumentace obsahující všechny dostupné informace o konkrétním hráči z databáze; generování komplexního přehledu zahájení s hlavními a kritickými liniemi, plány a nejdůležitějšími partiemi; publikace partií na internetu jedním kliknutím; vylepšená vyhledávací maska s taktickými motivy a příklady manévrů a rozložení materiálu; zcela nový booster pro vyhledávání vzorů a plánů; tisk partií ve vynikající kvalitě s diagramy a vícesloupci; nové ostré 3D šachovnice díky technologii raytracing; automatická aktualizace lokální referenční databáze s týdenními splátkami partií (jeden rok); přístup do online databáze ChessBase s více než osmi miliony partií*; mobilní přístup s účtem ChessBase*.

Nové funkce:
Automatické průzkumy zahájení
Ústřední novou funkcí v ChessBase 16 je automatický průzkum zahájení pro jakýkoli tah. Dosud byla příprava zahájení především o výběru tahů. S tradičními nástroji, jako jsou LiveBook, Reference a Online Database, se však pozornost silně soustředí pouze na následující tah. Mnohem efektivnější je mít k dispozici strom variant, přehled zahájení. ChessBase vám to nyní nabízí. Na první pohled uvidíte před očima kompletní zahájení a můžete okamžitě vyhodnotit, které varianty je důležité bezpečně zvládnout. Tento hotový přehled můžete třeba doplnit o materiál, který jste si sami připravili, a tak se rychle stane součástí vašeho vlastního repertoáru. Jak ale probíhá výběr tahů? To se sice děje prostřednictvím algoritmu, ale jste to vy, kdo určuje parametry, styl výběru zahájení. K jeho nastavení slouží volba mezi Hlavními liniemi - Módou - Vedlejšími liniemi - Gambitem - Útokem - Pozicí a Koncovkou. Rád bych vám stručně představil některé ze stylů, které jsou pro vaši praxi asi nejdůležitější.

"Móda". V něm jsou vybrány tahy, které dominují moderní praxi. To často vede ke značným odchylkám od tradičních hlavních variant a přináší nejzajímavější a teoreticky nejlépe podložený přehled. Pro cvičence s nedostatkem času doporučujeme styl "Vedlejší linie". Stejně jako při vyhledávání na Googlu obvykle klikáme jen na horní odkazy, i v přípravě zahájení působí magnetickou přitažlivost ty tahy, které se často hrají a jsou na vrcholu seznamu. Takto jsou přehlíženy velmi hratelné vedlejší systémy, jejichž prostřednictvím lze dosáhnout průchodných pozic a které vyžadují málo času na přípravu. Ve stylu "Gambit" existuje poněkud bleskový přehled zahájení, který bere v úvahu jakoukoli napůl hratelnou oběť. V těchto přehledech se jistě objeví téměř každý ze známých gambitů v šachové teorii. Pak tu máme také styl "Útok". Ten hledá ve slušných nedávných partiích co nejostřejší pokračování. To vede k velmi agresivním sekundárním systémům, např. často s časným h2-h4. Když se člověk diví: "Kdo něco takového hraje?", odpověď je často "Magnus Carlsen".

Hledání je založeno na vlastní referenční databázi, tedy nejlépe na nejnovější Mega Databázi včetně online aktualizací. Pokud se na přehled z daného tahu již podíval někdo jiný s přiměřeně aktuální referenční databází, přichází (i když je upravitelný) přímo ze serveru a je tedy připraven okamžitě.

Hladké zpracování stromů s hlubokými odchylkami
Otevírání přehledů s hluboce vnořenými variacemi klade zvláštní nároky na reprezentaci zápisu. Z tohoto důvodu má ChessBase 16 nový způsob "skládání" variant, které lze otevřít nebo uzavřít pouhým kliknutím myši. Další novinkou je automatické rozpoznávání citovaných partií. Všechny přehledy zahájení v ChessBase 16 obsahují odkazy na nedávné silné vzorové partie.

Upozornění na zajímavé trendy otevírání v reálném čase
Taktická analýza pro automatické komentování her je rozšířena o komentáře jednotlivých zahájení. ChessBase 16 rozpozná, zda je inovace důležitá, a odpovídajícím způsobem ji okomentuje. Kromě toho jsou poskytovány nápovědy k nejnovějším teoretickým trendům a úspěšným sekundárním systémům.

 

Další inovace ve zkratce
Aktualizace databáze Mega jedním kliknutím. Vylepšený posilovač vyhledávání s potřebou polovičního prostoru na pevném disku. Odkaz na ChessBase Shop s přímou instalací zakoupených produktů. Příprava na soupeře s odhalováním slabin na základě vlastního repertoáru. Vyhledávání charakteristických taktických pozic ve variantě zahájení.

Novinky v ChessBase 16
Přehledy zahájení pro každý tah jedním kliknutím. S možností volby zaměření: Hlavní varianty, Móda, Vedlejší linie, Útok, Gambity, Koncovka.
Lepší přehled při přehrávání hluboce analyzovaných partií díky dynamickému skládání notace
Naléhavé novinky o nedávno odehraných novinkách s přímým přístupem do databáze
Přímý přístup do databáze k živě hraným turnajům
Příprava na soupeře s rozpoznáním jejich slabin s přihlédnutím k vlastnímu repertoáru
Novinky a trendy jako anotace v taktické analýze
Po aktualizaci Megadatabáze přehled důležitých novinek a teoretických trendů z poslední doby.
Značky pro řízení her.
Vyhledávání charakteristických taktických pozic ve variantě zahájení
Odkaz na ChessBase Shop s jednoduchou instalací zakoupených produktů ke stažení.
Zeštíhlený vyhledávací booster: potřebný prostor na pevném disku se snížil na polovinu
Modernizovaný chat Playchess

Datum vydání 2021
Live-DB Ano
Database Big 2022
DB-Updates 2022 Ano
CB Magazine 3x
ChessBase Account 6 měsíců
Corr. Database 2022 Ne
Endgame Turbo 5 Ne
Ducates incl. -
Tento produkt je vyprodán