Tři hvězdy z Indie

Lidé až do nedávné doby, kdy začaly být online šachy populární kvůli pandemii, nebrali 1.Nf3 d5 2.e3 příliš vážně, protože se toto zahájení často používalo. Jak jedovaté toto zahájení je, jsem zjistil, když jsem se snažil najít způsob, jak proti němu hrát černými, a k mému překvapení to nebylo snadné. Vincent Keymer používá toto zahájení v obrovském procentu svých partií a dosahuje s nimi skvělých pozic a výsledků. S tímto zahájením se bílý vyhýbá hlavní teorii a pro každý tah existuje více než jedna možnost. V zahájení se mísí poziční a útočné prvky podle toho, jaký systém černý zvolí. Myslím, že většina hráčů na klubové úrovni by nevěděla, jak tomuto zahájení účinně čelit.
Výrobce: ChessBase

Tři hvězdy z Indie

Three stars from India

Keymer Variation - 1.Nf3 d5 2.e3

"Lidé až do nedávné doby, kdy začaly být online šachy populární kvůli pandemii, nebrali 1.Nf3 d5 2.e3 příliš vážně, protože se toto zahájení často používalo. Jak jedovaté toto zahájení je, jsem zjistil, když jsem se snažil najít způsob, jak proti němu hrát černými, a k mému překvapení to nebylo snadné. Vincent Keymer používá toto zahájení v obrovském procentu svých partií a dosahuje s nimi skvělých pozic a výsledků. S tímto zahájením se bílý vyhýbá hlavní teorii a pro každý tah existuje více než jedna možnost. V zahájení se mísí poziční a útočné prvky podle toho, jaký systém černý zvolí. Myslím, že většina hráčů na klubové úrovni by nevěděla, jak tomuto zahájení účinně čelit."

V tomto videokurzu se seznámíte s vnitřnostmi možných rozestavení, která může černý zvolit. Naučíte se klíčové koncepty a strategie potřebné k tomu, abyste toto fantastické zahájení zařadili do svého repertoáru. Snadno naučitelná, a přesto jedovatá zbraň, která učiní vaši hru v zahájení univerzálnější. Tento kurz vám navíc umožní procvičit si repertoár pomocí trenažéru ChessBase Opening Trainer. Drilování tahů zahájení, hádání, jak pozice vznikla, nebo jen přehrávání tahů v požadované rychlosti dále odhalí nápady, které toto zahájení nabízí. Začněte svou cestu právě teď!

Délka videa: 6 hodin
Trénink s aplikacemi ChessBase -
Zapamatujte si repertoár zahájení a zahrajte si klíčové pozice proti Fritzovi na různých úrovních

 

Zaútoč jako super velmistr

Attack like a Super Grandmaster

Dommaraju Gukesh je v současnosti 19. hráčem světa s Elo 2730 (duben 2023). Ale nejúžasnější je, že je mu teprve 16 let! Jak toho tento mladík dokázal v tak útlém věku tolik dosáhnout? Gukesh je sice univerzální hráč, ale v jeho hře vynikají tři vlastnosti - útok, propočítavost a představivost.

V tomto článku Fritztrainer: "Attack like a Super GM" s Gukeshem se dotkneme všech těchto aspektů jeho hry se zvláštním důrazem na to, jak se můžete stát lepším útočným hráčem. Gukesh vysvětluje své partie do hloubky a ve vhodnou chvíli jsou kladeny otázky, které vám pomohou pochopit složitosti pozice. Kompletní hry jsou vybrány tak, abyste se naučili nejen útočit, ale také stavět útok. Partie obsahují Gukeshovy výhry nad hráči světové úrovně, jako jsou Rapport, Abdusattorov, Sargissian, Jones a další. Na konci Fritztraineru najdete testovací pozice, které vám pomohou upevnit znalosti, které jste získali sledováním videí. Tyto testovací pozice obsahují Gukeshovy výhry nad Magnusem Carlsenem a Hikaru Nakamurou. IM Sagar Shah sedí společně s Gukeshem a klade mu relevantní otázky, které vám pomohou získat mnoho kritických poznatků.

- Délka videa: 6 hodin 36 minut
- S interaktivním tréninkem včetně zpětné vazby z videa
- Extra: Vzorové partie a trénink s aplikací ChessBase - Zahrajte si útočné pozice proti Fritzovi na různých úrovních.

  

Ovládněte pokročilé taktiky a výpočty jako super velmistr

Master advanced Tactics and Calculations like a super Grandmaster

Pokročilá taktika a výpočty jsou pro zlepšení šachu nesmírně důležité. Jak se počítají dlouhé varianty a kde se zastavit? Kdy se můžete spolehnout na intuici a jaké metody si můžete vybrat? Taktika se učí brzy a vede k vážnému zlepšení, když se jako začátečník učíte témata jako kolík, dvojitý útok, vidlička atd. Po dosažení určité úrovně však už není tak jednoduché jednoduše pracovat na taktice a zlepšovat se. To je důvod, proč jsme s GM Viditem Gujrathim natočili kurz Mistrovská taktika pro pokročilé a kalkulace jako supervelmistr.

V tomto videokurzu vám pomocí studií představíme různé aspekty pokročilé taktiky a kalkulací. Vidit prochází světem studií a vy máte možnost vidět prvotřídního GM v akci. Kdy používá hrubou sílu a kalkulaci a kdy se spoléhá na svou intuici - to vše se dozvíte z Viditova videokurzu. IM Sagar Shah sedí spolu s Viditem a snaží se rozložit myšlení super GM tak, aby pro vás bylo snáze pochopitelné. Pokud se rozhodnete vážně pracovat na zde prezentovaném materiálu, můžete si být jisti, že se stanete silnějšími v šachovém počítání.

Kromě toho jsme pro vás pečlivě vybrali 95 pozic, ve kterých budete podrobeni zkoušce. Pokuste se najít správné řešení hrou proti Fritzovi. Tento praktický trénink vás připraví na vlastní partie. K dispozici jsou podrobná komentovaná řešení, která vám pomohou posunout vaši hru na vyšší úroveň.

Délka videa: 5 hodin 26 minut
Extra: Doplňková databáze s 95 pozicemi, Trénink s aplikacemi ChessBase - Zahrajte si klíčové pozice proti Fritzovi na různých úrovních.

 

 

 

 

 

Systém Windows 10 nebo vyšší
Minimálně: (mechanika DVD-ROM), Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 nebo přiložený Reader a přístup k internetu pro aktivaci programu. Doporučuje se: PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, grafická karta s 512 MB RAM nebo více, zvuková karta 100% kompatibilní s DirectX10, Windows Media Player 11, (mechanika DVD-ROM) a přístup k internetu pro aktivaci programu.

MacOSX
k dispozici pouze ke stažení! Minimální požadavky: MacOS "Yosemite" 10.10

Tři hvězdy z Indie - ke stažení
Tři hvězdy z Indie - ke stažení
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
2 830,00 Kč
2 350,00 Kč
Tři hvězdy z Indie na DVD
Tři hvězdy z Indie na DVD
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
2 830,00 Kč
2 350,00 Kč
Specifikace produktů
Autor Leon Mendonca
Autor Dommaraju Gukeshe
Autor Vidit Gujrathi
Jazyk Anglicky
Datum vydání 2023
Úroveň Turnajový hráč
Úroveň Profesionál
Úroveň Pokročilý