Základní koncové hry

Tři klasické tituly ze série Everyman Chess Starting Out v jednom svazku. Pěšcové koncovky od Glenn Flear Menší figurkové koncovky od Johna Emmse Věžové koncovky od Chrise Warda
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
580,00 Kč
Dostupnost: 2 je skladem

šachová kniha: Základní koncové hry

Essential Endgames

Koncovky, v nichž figurují pouze králové a pěšci, jsou nejzákladnějšími šachovými pozicemi a jejich pevné pochopení je nezbytné k tomu, abychom mohli s jistotou řešit složitější koncovky, které jim předcházejí. Jak je u proslulé série Začínáme s šachem zvykem, v celé knize najdete množství poznámek, tipů a upozornění, které pomáhají zlepšujícímu se hráči.

V knize Starting Out: Pawn Endgames (pěšcové koncovky)- Glenn Flear, velmistr a vynikající odborník na pěšcové koncovky, se zaměřuje na samotné základy pěšcových koncovek. Začíná nejjednoduššími pozicemi a teprve postupně se propracovává k náročnějšímu materiálu, Flear nastiňuje klíčové principy a pravidla a na praktických příkladech ukazuje, jak fungují. Protože jednou z priorit těchto koncovek je povýšení pěšců na dámu, zabývá se Flear navíc i dámskými koncovkami, které přirozeně vznikají z jednodušší formy.

V knize Starting Out: Minor Piece Endgames (koncovky menších figur) John Emms začíná naprostými základy koncovek menších figur. Tím pomalu, ale jistě vyzbrojuje čtenáře základními znalostmi a jistotou, aby mohl přejít k poněkud složitějším pozicím. Na příkladech z praktické hry Emms upozorňuje na správné postupy i typické chyby útočníka i obránce.

V knize Starting Out: Rook Endgames (věžové koncovky) velmistr Chris Ward začíná naprostými základy věžových koncovek. Postupně čtenáře vyzbrojuje nepostradatelnými znalostmi a sebedůvěrou potřebnou k přechodu do poněkud složitějších pozic. Na příkladech z praktické hry Ward upozorňuje na správné plány i typické chyby, kterých se dopouštějí útočníci i obránci.

Autor John Emms
Autor Glenn Flear
Autor Chris Ward
Vazba Paperback
Jazyk Anglicky
Datum vydání 2018
Počet stran 512