ChessBase 17 - Mega Package Edition

Omlouváme se - tento produkt již není k dispozici

ChessBase je osobní samostatná šachová databáze, která se stala standardem na celém světě. ChessBase používá každý, od mistra světa až po amatéra ze sousedství. Je to program pro každého, kdo miluje šachovou hru a chce se o ní dozvědět více. Začněte svůj osobní příběh úspěchu s ChessBase a užijte si hru ještě více. Inteligentní zadávání pozic má přímý šachový význam. Umístíte několik figur na šachovnici a ihned vidíte, ve kterých partiích referenční databáze se tento fragment pozice vyskytuje. Kliknutím na partii si můžete ušetřit zbytek zadávání. Nový formát dat: méně souborů, více funkcí, větší pohodlí, větší rychlost, Analýza motoru renovována: Varianty jsou automaticky slovně anotovány, rozpoznávají se vynucená pokračování, " přátelská heuristika" pro větší hloubku vyhledávání! Vyhledávání perel: Okamžité vyhledání velkolepých her! Krásné hry jsou označeny v seznamu databáze. Optimalizované rozhraní programu: 2D šachovnice s v ysokým rozlišením, rychlejší grafika. Nová přehlednější vyhledávací maska: zjednodušené vyhledávání materiálu a pozic, okamžitá zpětná vazba o očekávaných výsledcích. Inteligentní zadávání pozic: při nastavování figur se zobrazují hry, ve kterých se tyto pozice vyskytují. Desítky vylepšení detailů pro lepší použitelnost, např. automatické načítání poslední editované partie. Ovládání přes One-Drive: všechny cesty k databázi lze nastavit v dialogu možností. Nově strukturovaný zápis hry: s inteligentním skládáním a symboly. Moderní integrovaný prohlížeč všech textů v databázi. Další přehled: Vizualizace korelací útoků (volitelně). Tmavý režim: ztmavené rozhraní programu.
Výrobce: ChessBase

ChessBase 17 - Mega Package Edition


Co můžete dělat s ChessBase:

"Vyhledávání podobností" zobrazuje všechny partie s podobnou pěšcovou strukturou, vzory obětí, pozice v koncovce atd.; "Let's check "*: přístup k největší světové databázi hloubkových analýz (více než 200 milionů pozic); "Instant Analysis": přístup k největší světové databázi hloubkových analýz (více než 200 milionů pozic); "Instant Analysis": vyhledávání partií podle zahájení, hráčů a turnajů: Jakákoli neanotovaná partie je analyzována téměř bez prodlení ihned po načtení (volitelně). "Asistovaná analýza": při vstupu do partie se při každém kliknutí na figuru vytvoří hodnocení pro všechna její možná cílová pole; "Taktická analýza" anotuje partii, vloží komentář, varianty a diagramy, před silné tahy nebo chyby, do partie nebo celé databáze. Upozorní také na kombinace, které byly v partii zahrány nebo vynechány, na pokusy, útoky, iniciativu a samozřejmě na nejnovější poznatky z teorie zahájení; "Cloudová analýza": můžete analyzovat pozice současně s několika paralelně běžícími motory z různých počítačů; "Hloubková analýza": generuje strom analýzy, který se dynamicky mění, protože s časem odpadají slabší varianty; automatické úlohy analýzy korespondenčních partií; "Trénink opakování": Přehrávání partie se skrytou notací a automatickými tréninkovými otázkami s tipy pro každý jednotlivý tah. Rozšířené referenční vyhledávání zahájení ukazuje nárůst/pokles popularity a typické opakující se koncovky; slučování partií za běhu do stromu zahájení; generování dokumentace obsahující všechny dostupné informace o konkrétním hráči z databáze; generování komplexního přehledu zahájení s hlavními a kritickými liniemi, plány a nejdůležitějšími partiemi; publikace partií na internetu jedním kliknutím; vylepšená vyhledávací maska s taktickými motivy a příklady manévrů a rozložení materiálu; zcela nový booster pro vyhledávání vzorů a plánů; tisk partií ve vynikající kvalitě s diagramy a vícesloupci; nové ostré 3D šachovnice díky technologii raytracing; automatická aktualizace lokální referenční databáze s týdenními splátkami partií (jeden rok); přístup do online databáze ChessBase s více než osmi miliony partií*; mobilní přístup s účtem ChessBase*.

Nejvýznamější novinky

ChessBase 17 se zaměřuje na věci, které podle našeho názoru patří k předním oblastem použití programu. Především bylo hodně práce věnováno funkcím, kterých si člověk všimne jen podvědomě, ale které zlepšují uživatelský zážitek: nová 2D šachovnice s ultra vysokým rozlišením; opravdu ostré zobrazení not a seznamů díky podpoře Direct 2D, která funguje ve všech posledních verzích Windows; a v poslední době oblíbený "tmavý režim".

Technická vylepšení

Dále je zde řada technických vylepšení, která program obecně vylepšují, jako například: nový rychlejší formát dat s menším počtem souborů a bez vyhledávacího boosteru - což překonává omezení formátu CBH; a vyladění cest k databázím, které řeší konflikty s adresářem Dokumenty a OneDrive, takže můžete bez problémů spravovat své databáze mimo standardní adresáře Windows.

Interaktivní vyhledávací maska a mnoho dalšího

Inteligentní zadávání pozic má přímý šachový význam. Umístíte několik figur na šachovnici a ihned vidíte, ve kterých partiích referenční databáze se tento fragment pozice vyskytuje. Kliknutím na partii si můžete ušetřit zbytek zadávání. Nová vyhledávací maska je také interaktivnější: zadáte-li vyhledávací kritérium, okamžitě se zobrazí počet partií v databázi, kterým odpovídá. Díky tomu víte, jaký výnos můžete očekávat, ještě než kliknete na tlačítko "OK".interaktivní vyhledávací maska

 Vyhledávání skvostů: Okamžitě najděte velkolepé hry!

Nové okno motoru

Hodně se toho udělalo také v oblasti, která je pro každodenní práci se šachy klíčová: v okně motoru. Většina uživatelů ChessBase pravděpodobně tráví 90 % svého času interaktivní analýzou pozic. Výstupy motorů se za posledních 30 let změnily jen málo: varianty, hodnocení, suché jako prach, hotovo. V ChessBase 17 došlo k zásadnímu přehodnocení. Vizuální hodnocení figur a měření složitosti - znáte z Fritze 18. Zobrazení netriviálních hrozeb nebo svodů je efektní, ale také už známé. Totéž platí o tréninkové možnosti potlačit celý výstup motoru a přijímat pouze jemné tipy jako podnět k vlastnímu přemýšlení. To je určeno především při sledování živých her.

Analýza v přirozeném jazyce

Interpretace varianty motoru v přirozeném jazyce je však převratně nová. Pro mnoho hráčů je často problém představit si, co se vlastně děje, pouze na základě varianty motoru. Vidíte nejlepší tah, hodnocení a to je vše. ChessBase 17 popisuje slovy, co varianta obnáší.

Například: V superostré pozici má složitá varianta podivné hodnocení "0,00". ChessBase 17 by pak přidala "věčný šach" nebo "opakování pozice" a situace by byla jasná. Změny materiálu jsou názorně popsány: "Bílý získává dámu za věž a jezdce"; "Černý ztrácí dva pěšce"; a dokonce "Pozice je zjednodušena na koncovku R+B vs R+N". Nechybí ani vzrušující výroky jako např: "Bílý získává nebezpečného postoupeného pěšce na e6"; nebo "Bílý obětuje střelce"; "Černý má útok"; "Bílý získává převahu na královském křídle"; "Oba králové jsou nejistí"; a "Manévr Nd2-f1-e3-d5" atd.

Taková tvrzení objasňují motivy pozice. Pokud chcete ještě více pochopit, co program těmito nápovědami myslí, stačí najet myší na naznačený tah a pozice se zobrazí na hlavní šachovnici. Kliknutím na tah se do notového zápisu zkopíruje varianta až do tohoto tahu, což pak zjednodušuje komentář.
"Čím barevnější, tím ostřejší" - nebo "Smrt vykřičníku!".

Záleží na tom, zda pozice obsahuje ostře vynucené varianty, nebo několik tahů téměř stejné hodnoty. Dnešní motory tuto informaci neposkytují. ChessBase 17 proto přesměruje malou část hardwarových zdrojů na klon hlavního motoru a nazývá jej "Buddy engine" - to má jen nepatrný dopad na výpočetní výkon hlavního motoru. Buddy nyní prochází varianty a analyzuje pozici po každém tahu. Varianty jsou uloženy tak, abyste si je mohli snadno prohlédnout najetím kurzoru myši na tah. Důležité je, že vynucené tahy jsou opatřeny barevnými obdélníky. Vykřičník, který se v komentářích k partiím používá už 170 let, nevyhovuje výsledkům vyhledávání Buddyho, proto jej nyní používáme pouze pro oběti

Barva obdélníků označuje hodnocení. Tvar ukazuje, z jaké hloubky je forsáž při výpočtu rozpoznána. Triviální taktiky mají vertikálně rozdělené obdélníky. Střední forsáž rozděluje obdélník na dva trojúhelníky zleva nahoru do prava dolů. Hluboký forcing dělí diagonálně zprava doleva. Pokud je horní (nebo levá) část zelená, tah vyhrává. Pokud je například spodní část žlutá, zůstává pozice po horším alternativním tahu zhruba v remízovém poli. Pokud je červená, alternativní tah prohrává. Tento systém se může na první pohled zdát složitý, ale jeho výhodou je, že spousta informací je signalizována jedním symbolem, který šetří místo. Vykřičník už má své dny za sebou. Každopádně jedno je jasné: čím barevnější, tím více forzírování!

Již léta doporučujeme analyzovat se dvěma variantami motorů, aby bylo možné okamžitě rozpoznat alespoň jeden vynucený hlavní tah. To však stojí spoustu dalšího výpočetního času. ChessBase 17 představuje začátek renesance analýzy jedné varianty. Současně jde výpočet mnohem hlouběji. Buddy ukazuje, zda je první tah vynucený, a poskytuje také druhou variantu.

Novinky v ChessBase 17:

 • Nový formát dat: méně souborů, více funkcí, větší pohodlí, větší rychlost.
 • Analýza motoru renovována: Varianty jsou automaticky slovně anotovány, rozpoznávají se vynucená pokračování, " přátelská heuristika" pro větší hloubku vyhledávání!
 • Vyhledávání perel: Okamžité vyhledání velkolepých her! Krásné hry jsou označeny v seznamu databáze.
 • Optimalizované rozhraní programu: 2D šachovnice s vysokým rozlišením, rychlejší grafika.
 • Nová přehlednější vyhledávací maska: zjednodušené vyhledávání materiálu a pozic, okamžitá zpětná vazba o očekávaných výsledcích.
 • Inteligentní zadávání pozic: při nastavování figur se zobrazují hry, ve kterých se tyto pozice vyskytují.
 • Desítky vylepšení detailů pro lepší použitelnost, např. automatické načítání poslední editované partie.
 • Ovládání přes One-Drive: všechny cesty k databázi lze nastavit v dialogu možností.
 • Nově strukturovaný zápis hry: s inteligentním skládáním a symboly.
 • Moderní integrovaný prohlížeč všech textů v databázi.
 • Další přehled: Vizualizace korelací útoků (volitelně).
 • Tmavý režim: ztmavené rozhraní programu.

 

Srovnání verzí:

  Chessbase 17- Premium package Chessbase 17- Mega package Chessbase 17- Starter package Chessbase 17
Live DB Ano Ano Ano Ano
Database Mega 2023 Mega 2023 Big 2023 -
DB-Updates 2023 Ano Ano Ano -
CB Magazin 6x 6x 3x -
Chessbase account 12 měsíců 12 měsíců 6 měsíců 3 měsíce
Corr. database 2022 Ano - - -
Endgame Turbo 5 Ano - - -
Ducates incl. 500 250 - -
Corr. database 2022 Ano - - -

 

 

Mega databáze 2023
ChessBase Mega Database 2023 je premiérová šachová databáze s více než 9,75 milionu partií z let 1475 až 2022 ve vysoké kvalitě. Mega 2023 obsahuje více než 110 000 komentovaných partií a je tak největší světovou sbírkou vysoce kvalitních analyzovaných partií. Trénujte jako profesionál! Připravte se na své soupeře s ChessBase a databází Mega 2023. Nechte si od velmistrů vysvětlit, jak nejlépe zvládnout své oblíbené varianty, vylepšete svůj repertoár a mnoho dalšího.

9,75 milionu partií obsahuje Mega Databáze 2023
Obsahuje službu Mega Update Service 2023: každý týden aktualizujte svou Mega s programem ChessBase 17/16 o více než 5 000 nových partií. To je přibližně 250 000 nových partií do konce roku 2023!
Rozšířená nabídka turnajů!
Komfortní menu a více turnajů nejvyšší úrovně než kdykoli předtím!
Více než 110 000 komentovaných her
Přímý přístup k partiím všech mistrovství světa mezi více než 450 lety šachových znalostí. - Přímé esa na nejlepší turnaje, partie, CrossTable a další - Lexikon hráčů ke stažení s více než 600 000 jmény hráčů a více než 40 000 fotografiemi hráčů (pouze s ChessBase 17 nebo 16)

Více než 550 000 nových her

Do nové databáze Mega Database 2023 byly přidány statisíce nových her odehraných v roce 2022. Mnoho z těchto partií sehráli renomovaní velmistři a jsou opatřeny komentáři známých autorů ChessBase.

Menu Mega Databáze usnadňuje přípravu na partie, vyhledávání turnajů, anotované partie nebo přístup ke všem partiím konkrétních hráčů.

Zde je krátký návod, jak aktualizovat databázi a stahovat novou databázi partií. Jedno vylepšení: byly přidány všechny zápasy mistrovství světa, turnaje mistrovství světa žen, juniorů a seniorů a k mnoha špičkovým turnajům se dostanete přímo přes menu s tabulkami, všemi hrami a texty o turnajích, které vám poskytnou další informace a postřehy.

Informace o turnajích, např. text k zápasu mistrovství světa v šachu Carlsen vs. Nepomniachtchi 2021.

Všechny partie a turnajové tabulky z posledních špičkových turnajů jako Wijk aan Zee 2022, Biel Masters 2022 nebo Norway Chess 2022 nebo online rapid turnaje světové elity, jako je Grand Chess Tour nebo online Meltwater Champions Chess Tour (Magnus Carlsen Tour). Najdete zde všechny partie ze zápasů o titul mistra světa od epických zápasů z klasického šachu až po kratší časové kontroly, zápasy podobně jako z turnajů. Mnoho z nich s komentáři a analýzami špičkových velmistrů nabízí náhled na partie.

ChessBase Mega Database 2023 je premiérová šachová databáze s více než 9,75 milionu partií z let 1560 až 2022 ve vysoké kvalitě. Mega 2023 obsahuje více než 110 000 komentovaných partií a je tak největší světovou sbírkou vysoce kvalitních analyzovaných partií. Trénujte jako profesionál! Připravte se na své soupeře s ChessBase a databází Mega. Nechte si od velmistrů vysvětlit, jak nejlépe zvládnout své oblíbené varianty, vylepšete svůj repertoár a mnoho dalšího.

Příprava na dalšího soupeře je snadná: s Mega Databází stačí jen pár vteřin, abyste našli hry svého dalšího soupeře! Přehled repertoáru vám ukáže, které linie váš soupeř rád hraje, a statistiky odhalí slabiny jeho repertoáru. Vyhledávání referencí vám umožní snadno najít kritické zahajovací pozice: položte pozici na šachovnici a klikněte na tlačítko reference. Partie můžete filtrovat např. podle data nebo začít hledat anotované partie, abyste prohloubili své znalosti o konkrétních zahajovacích pozicích.

Připravte se na svého příštího soupeře nebo si najděte své vlastní partie, stačí zadat jeho jméno a dostanete se k partiím nebo zadat jméno své oblíbené šachové legendy, např. Magnuse Carlsena, a dostanete se ke všem jeho partiím:

Vyhledání konkrétního hráče v databázi: Stačí zadat jméno hráče.
Všechny hry najdete během několika sekund. Turnajové tabulky ke všem top-turnajům, například Tata Steel ve Wijk aan Zee 2022:

Přehled Mega Databáze 2023

Rozšířená nabídka turnajů! Přímý přístup ke všem zápasům mistrovství světa a nejlepším turnajům
Více než 9,75 milionu zápasů
Více než 110 000 komentovaných partií - největší světová sbírka partií se špičkovými anotacemi
Aktualizační služba v kombinaci s plnou verzí ChessBase s přibližně 250 000 novými hrami do konce roku 2023 (týdenní aktualizace s přibližně 5 000 novými hrami, každý týden)

 

Systémové požadavky 
Minimum: Dual-Core, 4 GB RAM, Windows 7, DirectX11 graphics card with 256 MB RAM, DVD-ROM drive, Windows Media Player 9 and Internet access to activate the program, ChessBase Cloud and updates. Recommended: PC Intel Core i7, 2.8 GHz, 16 GB RAM, Windows 10, DirectX11 graphics card (or compatible) with 512 MB RAM or more, 512 GB SSD, Windows Media Player,  DVD ROM drive, Full HD Monitor and Internet access to activate the program, ChessBase Cloud and updates

 

Účet ChessBase - přístup kdykoli a odkudkoli do celého světa ChessBase
Na letišti, v hotelu nebo doma na gauči: s novou ChessBase máte vždy přístup k celému světu ChessBase: nové videotéce ChessBase se stovkami tréninkových videí, serveru taktik s více než 50 000 úlohami, zbrusu nové aplikaci pro trénink zahájení, živé databázi s osmi miliony partií, aplikaci Let's Check a samozřejmě webovému přístupu na playchess.com - stačí vám připojení k internetu a aktuální prohlížeč, ať už používáte iPad, tablet, iMac, Windows, Android nebo Linux.

Playchess.com: Hrajte šachy: dokonalý šachový zážitek!
- Seznamte se s 20 000 spoluhráči denně: sledujte a hrajte
- Nehodnocené a hodnocené partie s různými časovými kontrolami
- Změřte si svou herní sílu - "Playchess ELO".
- Živý komentář k událostem světové úrovně s Danielem Kingem, Yasserem Seirawanem, Mauricem Ashleym a dalšími!
- Živé přenosy: "PowerPlay" s Danielem Kingem nebo "Simon says" se Simonem Williamsem a dalšími!
- Tréninky a simultánní ukázky s profesionálními trenéry a GM.

 

Živá databáze: 8 milionů her online!
- Nejrychlejší šachová databáze na světě
- Vždy aktuální: týdenní aktualizace s 5 000 partií.
- LiveBook: světové statistiky zahájení online na jednom místě
- Nabídka "Let's Check" s 200 miliony hluboce analyzovaných pozic

ChessBase Magazine na jeden rok
ChessBase Magazine je již více než 20 let jedním z předních mezinárodních šachových časopisů. Dvojjazyčný časopis (anglicky/německy) vychází každé dva měsíce a jako kombinované vydání tištěného časopisu a DVD nabízí nejlepší možný tréninkový materiál pro klubové hráče i profesionály. Na co čekáte? S časopisem ChessBase jste naprogramováni k vítězství! Výhody, které nabízí, jsou bezkonkurenční!

Předplatné na 12 měsíců. Automaticky se obnovuje, pokud alespoň měsíc před obnovením nepřijde oznámení o zrušení.

Kterého mistra trenéra byste chtěli, aby vás trénoval? Třeba Doriana Rogozenca, bývalého trenéra německé reprezentace? Tento hamburský velmistr zná nejdůležitější partie šachové historie skrz naskrz a také ví, že ambiciózní hráči se mohou z klasiky naučit mnoho o strategii a technice!

Rádi prozkoumáváte zahájení? Pak se poraďte s odborníkem na zahájení, jako je Mihail Marin nebo Yannick Pelletier, který vám bude dělat společníka a poradce. Jako aktivní velmistři a úspěšní autoři mají oba rozsáhlé a široké znalosti zahájení. Nebo rádi překvapujete své soupeře novými nápady v zahájení? Daniel King jeden nebo dva zná a rád se s vámi o ně podělí.

A kdo je nejlepší trenér pro závěrečnou hru? Samozřejmě Karsten Müller! Znáte pozici Lucena a víte, jak používat "deštník" v koncovce? Pokud chcete zdokonalit svou techniku hry v koncovce, odborník na koncovku z Hamburku je rozhodně vaší první volbou!

Co myslíte: jak dobří byste byli, kdybyste mohli pravidelně pracovat s těmito špičkovými trenéry? Není to jen hypotetické. Můžete!

Časopis ChessBase vám v každém čísle nabízí několik hodin videotréninku s těmito odborníky. Hráči světové úrovně jako Caruana, Anand, Vidit, So, Giri, Gelfand, Yu Yangyi a mnoho dalších rozebírají své nejlepší partie a vysvětlují myšlenky, které stojí za jejich tahy. Každé číslo také obsahuje nejméně deset nových článků o zahájeních se zajímavými nápady pro váš repertoár, rozsáhlou sbírku tréninkových cvičení na taktiku, strategii a koncovky a mnoho dalšího.

Co myslíte: jak dobří budete po ročním tréninku s časopisem ChessBase a svými oblíbenými autory? Využijte šanci a uskutečněte to! S časopisem ChessBase obdržíte 6 čísel ročně.

DŮLEŽITÉ POZNÁMKY

12měsíční předplatné. Bude automaticky prodlouženo, pokud neobdržíme oznámení o zrušení alespoň jeden měsíc před prodloužením.

 

Prémiové roční členství (všechny způsoby platby)
Váš účet na ChessBase bude aktivován jako prémiový účet ihned po dokončení objednávky (zadání sériového čísla již není nutné). Platba kreditní kartou, přes PayPal nebo okamžitým bankovním převodem. Členství končí po 12 měsících. Automatické prodloužení se neprovádí.

250 dukátů
Měna na šachovém serveru playchess.com. Použijte ji ke hře proti velmistrům, k pronájmu silných motorů v cloudu ChessBase Engine Cloud nebo k zaplacení soukromého tréninku. Dukáty lze používat pouze s platným účtem ChessBase (=Členství v ChessBase) na serveru Playchess. Dukáty lze také použít k nákupu produktů ChessBase.

Poukaz na Profi Powerbook

Hrajete francouzskou, Ruy Lopez, slovanskou, Caro-Kann, královskou indickou nebo londýnský systém? Využijte Powerbooky profesionálů a vylepšete svůj repertoár díky na míru šitým zahajovacím knihám!


Obsahuje 

 • ChessBase PREMIUM účet (na 12 měsíců)
 • ChessBase Mega Database 20 23 + automatická aktualizace do 31. prosince 20 22
 • Endgameturbo 5 (128 GB USB flash disk)
 • Databáze ChessBase CORR 20 23
 • ChessBase Magazine jednoroční předplatné (6 čísel)
 • 500 Chessbase dukátů
 • Voucher pro PRO Powerbook dle výběru

 

Datum vydání 2022
Live-DB Ano
Database Mega 2023
DB-Updates 2023 Ano
Jazyk Anglicky
Jazyk Německy
Jazyk Španělsky
Jazyk Francouzsky
Jazyk Italsky
CB Magazine 6x
ChessBase Account 12 měsíců
Corr. Database 2022 Ne
Endgame Turbo 5 Ne
Ducates incl. 250
Tento produkt je vyprodán