Kompletní průvodce dámským gambitem

Tři klasické tituly ze série Everyman Chess Starting Out v jednom svazku. Starting Out: přijatý dámský gambit od Alexander Raetsky a Maxim Chetverik Starting Out: odmítnutý dámský gambit od Neila McDonalda Starting Out: Slav Semi Slav od Glenna Fleara
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
580,00 Kč
Dostupnost: 1 je skladem

Kompletní průvodce dámským gambitem

Complete Guide to Queen's Gambit Play


Přijatý dámský gambit (QGA) je nejjednodušší způsob, jak se černý může vypořádat s jedním z nejmódnějších zahájení bílého, dámským gambitem. Černý bere gambitového pěšce a odmítá tak podlehnout pasivním pozicím, které jsou tak typické pro dámský gambit odmítnutý. Tento přímý a nekompromisní způsob hry dává vzniknout dynamickým pozicím, v nichž mají obě strany vynikající šance hrát na výhru. Není divu, že QGA přilákala mnoho špičkových zastánců, včetně Garryho Kasparova a Višiho Ananda.

Odmítnutý dámský gambit je zahájení velkého historického významu a základní odpověď černého na 1 d4. Již od prvního tahu získává černý pevnou oporu v centru, kterou bílý jen velmi těžko podkopává. Na této kontrole černý často zakládá celou svou strategii. O správnosti dámského gambitu Declined se nikdy nepochybovalo a mezi jeho příznivce na nejvyšší úrovni patří dlouhá řada velmistrů v čele s Kasparovem, Kramnikem, Karpovem a Shortem, stejně jako mnoho mistrů světa z minulosti.

Velmi úzce propojené slovanská a poloslovanská obrana jsou dvě nejoblíbenější a nejbojovnější zahájení, která může černý hrát proti dámskému gambitu. Staly se bitevním polem tisíců vzrušujících střetnutí světové šachové elity, včetně Garryho Kasparova, Višiho Ananda, Vladimira Kramnika, Alexeje Širova a Alexandra Morozeviče. Hráče všech úrovní přitahují slovanské a poloslovanské šachy, protože se jedná o pevné a spolehlivé obrany, které však slibují bohaté možnosti dynamické protihry.

Tři klasické tituly ze série Everyman Chess Starting Out v jednom svazku.
Starting Out: přijatý dámský gambit od Alexander Raetsky a Maxim Chetverik
Starting Out: odmítnutý dámský gambit od Neila McDonalda
Starting Out: Slav Semi Slav od Glenna Fleara

Autor Glenn Flear
Autor Neil McDonald
Autor Alexander Raetsky
Autor Maxim Chetverik
Vazba Paperback
Datum vydání 2018
Počet stran 544

Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Kompletní průvodce Pirc/Moderní komplex

Do jednoho svazku sloučeno: Starting Out: The Pirc/Modern od Joe Gallagher a Starting Out: The Modern od Nigel Davies
550,00 Kč

Agresivní protiútočný repertoár založený na ...g6

Dvě skvělé knihy Everyman chess sloučené do jedné: Starting Out: The King’s Indian od Joe Gallaghera a Starting Out: The Sicilian Dragon od Andrew Martina
550,00 Kč