Mastering Chess Logic

Čím přesně vynikají nejlepší šachový hráči všech dob, jako jsou Magnus Carlsen, Bobby Fischer a Garry Kasparov? Základní aspekty šachu (výpočet, studium teorie zahájení a technické schopnosti v koncovkách) jsou samozřejmě velmi důležité. Tajemnější část šachových schopností však spočívá v myšlenkovém procesu. Tato šachová kniha se bude zabývat tímto žalostně málo prozkoumaným aspektem šachu: logikou hry. Vysvětlí, jak šachy fungují na základní úrovni.
Výrobce: Everyman
Dostupnost: 2 je skladem
dodací lhůta : Ihned k odeslání
550,00 Kč

Mastering Chess Logic

Čím přesně vynikají nejlepší šachový hráči všech dob, jako jsou Magnus Carlsen, Bobby Fischer a Garry Kasparov? Základní aspekty šachu (výpočet, studium teorie zahájení a technické schopnosti v koncovkách) jsou samozřejmě velmi důležité. Tajemnější část šachových schopností však spočívá v myšlenkovém procesu.

Zejména:

- Jak člověk vyhodnotí některé tahy jako lepší než jiné?
- Jak se zlepšuje cit pro hru?

Tato šachová kniha se bude zabývat tímto žalostně málo prozkoumaným aspektem šachu: logikou hry. Vysvětlí, jak šachy fungují na základní úrovni.

Témata zahrnují:
- Na co myslet při hodnocení pozice.
- Jak formulovat a provádět plány.
- Jak vytvářet a využívat iniciativu.

Čtenář má také spoustu příležitostí vyzkoušet si své rozhodování prostřednictvím 270 praktických cvičení. Ty jsou většinou určeny k rozvoji porozumění, protože zdůvodnění tahů je důležitější než vlastní správná odpověď.

 

Joshua Sheng je mezinárodní mistr s jednou velmistrovskou normou ze Santa Moniky v Kalifornii. V roce 2016 obsadil první místo na Mistrovství Severní Ameriky v šachu juniorů a v roce 2019 se umístil na třetím místě na Mistrovství USA v šachu juniorů. V roce 2021 ukončil studium na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Joshua se již řadu let věnuje serióznímu šachovému trenérství a toto je jeho první kniha.

Guannan Song je mistrem FIDE s jednou normou mezinárodního mistra z Kanady. Mezi jeho významné úspěchy patří vítězství na Mistrovství Kanady v šachu mládeže a bronzová medaile na Mistrovství Severní Ameriky v šachu juniorů. Kanadu reprezentoval na mezinárodní scéně na Mistrovství světa mládeže v šachu a na Světové šachové olympiádě mládeže do 16 let. V roce 2021 ukončil studium na University of Western Ontario. Guannan je zkušeným šachovým trenérem a autorem knihy Praktické šachové hádanky: 600 pozic pro zlepšení vašeho propočtu a úsudku (s FM Dachey Linem a IM Edwardem Songem).

 

Ukázka v pdf

Specifikace produktů
Autor Guannan Song
Autor Sheng Joshua
Vazba Paperback
Jazyk Anglicky
Počet stran 256
Datum vydání 2021
Produktová hesla