Přihlásit se k odběru novinek

reklama:

 

TOPlist

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin

Practical Chess Puzzles

Praktické šachové hádanky: 600 pozic pro zlepšení kalkulace a úsudku Knihy o šachových hádankách jsou bezpochyby oblíbené - a to z dobrého důvodu. Řešení šachových hádanek pomáhá zdokonalovat taktické a kombinační schopnosti hráče. Tato schopnost je pro šachový rozvoj naprosto zásadní. V tenise se nezlepšíte, dokud nebudete umět důsledně a přesně trefovat míček, a v šachu se nezlepšíte, dokud nezlepšíte schopnost kalkulovat. Je to tak jednoduché a neexistují žádné zkratky.
Dostupnost: 1 kusů skladem
Dodací doba cca: 3-5 dní
Výrobce: Everyman
660,00 Kč

Practical Chess Puzzles: 600 Positions to Improve Your Calculation and Judgment

Praktické šachové hádanky: 600 pozic pro zlepšení kalkulace a úsudku
Knihy o šachových hádankách jsou bezpochyby oblíbené - a to z dobrého důvodu. Řešení šachových hádanek pomáhá zdokonalovat taktické a kombinační schopnosti hráče. Tato schopnost je pro šachový rozvoj naprosto zásadní. V tenise se nezlepšíte, dokud nebudete umět důsledně a přesně trefovat míček, a v šachu se nezlepšíte, dokud nezlepšíte schopnost kalkulovat. Je to tak jednoduché a neexistují žádné zkratky.

Mnoho knih o hlavolamech zaujímá příliš zjednodušený přístup a nabízí nekonečné pozice, jejichž řešení je téměř vždy ve stylu: dáma bere něco šachem, král bere dámu, šach, šach a pěkný mat. Možná je to esteticky příjemné, ale pro skutečné zlepšení to má minimální význam, protože vzorce jsou tak známé. Praktické šachové hádanky se tomuto úskalí vyhýbají. Vybrané pozice se mnohem více podobají těm, které se skutečně objevují na šachovnici během drtivé většiny partií. Navíc jsou ve všech fázích hádanky hodnoceny, což studentovi umožňuje posoudit pokrok a identifikovat a odstranit slabiny.

600 hádanek s poučnými, typicky "herními" pozicemi.
Modelové hry s důležitými výukovými body
Systém hodnocení pro posouzení pokroku.

Guannan Song je mistrem FIDE (s jednou normou mezinárodního mistra) z Kanady. Je vítězem mistrovství Kanady v šachu mládeže a získal bronzovou medaili na mistrovství Severní Ameriky v šachu mládeže. Hrál také za tým Kanady na mezinárodní scéně na Mistrovství světa mládeže v šachu a Světové šachové olympiádě mládeže do 16 let. Guannan je učitelem šachu s více než sedmiletou praxí a reprezentuje Západní univerzitu na první desce jejího mistrovského týmu.

Dachey Lin je mistrem FIDE ze Spojených států, který získal titul v roce 2016. Je sedminásobným členem amerického týmu a zúčastnil se tří mistrovství světa mládeže v šachu, přičemž v roce 2009 obsadil deváté místo. Ačkoli není tak aktivní jako ostatní autoři, rád sleduje a pomáhá ostatním šachistům a sleduje jejich rozvoj a úspěchy.

Edward Song je mezinárodní mistr ze Spojených států. V roce 2014 vyhrál mistrovství USA kadetů, v roce 2017 Supernationals (remíza) a v roce 2017 Denkerův turnaj středoškolských mistrů (remíza). Je také čtyřnásobným členem All American Team a hrál na dvou mistrovstvích světa mládeže v šachu, přičemž v obou případech dosáhl na první desítku. Těší se na další postup k velmistrovskému titulu.

Technické údaje
Vazba Paperback
Datum vydání 2020
Počet stran 285
Autor Guannan Song
Autor Dachey Lin
Autor Edward Song
Produktová hesla