Rewire Your Chess Brain

Přepojte svůj šachový mozek: Studie závěrečných her a matové úlohy pro zlepšení vašich taktických schopností Rewire Your Chess Brain není běžná šachová kniha. Nezabývá se teorií zahájení ani strategií střední hry. Zaměřuje se čistě na problémy a studie, které jsou výsledkem umělé konstrukce, nikoliv scénami z reálných bitev.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
760,00 Kč
Dostupnost: 1 je skladem

Přepojte svůj šachový mozek: Studie závěrečných her a matové úlohy pro zlepšení vašich taktických schopností

Rewire Your Chess Brain

není běžná šachová kniha. Nezabývá se teorií zahájení ani strategií střední hry. Zaměřuje se čistě na problémy a studie, které jsou výsledkem umělé konstrukce, nikoliv scénami z reálných bitev.

V šachové studii musí bílý hrát a vyhrát (nebo remizovat). V šachové hádance musí bílý vynutit mat ve stanoveném počtu tahů. Výchozí pozice v obou formách se zřídkakdy podobají něčemu, co se nachází nad šachovnicí v reálné hře. Řešení jsou však vždy překvapivá a často docela krásná. Nejlepší příklady obou forem jsou často přirovnávány k velkým uměleckým dílům.

Nejde však o pouhé galerijní kousky, kterým chybí praktické využití v reálné hře. Řešení těchto hádanek může být nesmírně náročné a bezpochyby zlepší taktické schopnosti "v reálném světě" každého, kdo se o to pokusí.

Plodný šachový autor a trenér Cyrus Lakdawala byl celý život zaujat studiemi a problémy. Při tréninku svých studentů jim často zadává studie a problémy k řešení. Mnozí z nich, kteří si tuto techniku osvojili, zaznamenali mimořádný nárůst svého šachového hodnocení. V této knize Lakdawala shromáždil problémy a studie, které jsou nejúčinnější pro zlepšení taktických schopností. Projděte si tuto knihu a nepochybně uvidíte výsledky ve svých vlastních partiích.

 

Ukázka v pdf

Ukázka v pgn

Autor Cyrus Lakdawala
Vazba Paperback
Datum vydání 2020
Počet stran 528