Rozumět strategii střední hry 8.díl - Francouzská winawer

Francouzská je složité zahájení a může vést k celé řadě meziher. Winawer po 3...Bb4 je nejprogresivnější možností černého, která okamžitě oslabuje pěšcovou strukturu bílého zdvojením jeho c-pěšců. Zatímco černý může hrát proti slabému poli d4, bílý často získává útočné šance na královském křídle a prostorovou převahu. Strukturálně může tato linie vést k uzavřeným pozicím po ...c4, nebo k otevřené a dynamické hře strukturální výměnou bílého dxc5. "Můj výběr partií je zaměřen na vysvětlení nejdůležitějších plánů těchto strategicky složitých pozic." (Autor GM Ivan Sokolov)
Výrobce: ChessBase

Rozumět strategii střední hry 8.díl -  Francouzská winawer

Understanding Middlegame Strategies Vol.8 - French - Winawer

Francouzská je složité šachové zahájení a může vést k celé řadě meziher. Winawer po 3...Bb4 je nejprogresivnější možností černého, která okamžitě oslabuje pěšcovou strukturu bílého zdvojením jeho c-pěšců.

Zatímco černý může hrát proti slabému poli d4, bílý často získává útočné šance na královském křídle a prostorovou výhodu. Strukturálně může tato linie vést k uzavřeným pozicím po ...c4, nebo k otevřené a dynamické hře strukturální výměnou bílého dxc5. "Můj výběr partií je zaměřen na vysvětlení nejdůležitějších plánů těchto strategicky složitých pozic." (Autor GM Ivan Sokolov)

Délka trvání videa: 3 hodiny 55 minut.
S interaktivním tréninkem včetně zpětné vazby na video
Extra: Trénink s aplikacemi ChessBase - Přehrajte si "Francouzština: Winawer" pozice proti Fritzovi na různých úrovních

Černý má velmi důležitou alternativu k tahu 3...Nf6, a to 3...Bb4, známou jako Winawerova variace. Aaron Nimzowitsch (1886-1935) rozpracoval 3...Bb4 do systému zahájení ve 20. letech 20. století. Michail Botvinnik (1911- 1995) ji použil v letech 1954/57 ve svých zápasech na MS proti Vasiliji Smyslovovi. Nejvěrnějším příznivcem tohoto systému byl však německý velmistr Wolfgang Uhlmann, který černými figurami nehraje prakticky nic jiného. A navíc se tento systém stal téměř německou specialitou, protože 3...Bb4 je mimořádně oblíbené u velmistrů Stefana Kindermanna, Geralda Hertnecka, Thomase Luthera a Rainera Knaaka.

 

 

 

 

Windows 10 nebo vyšší
Minimálně: (mechanika DVD-ROM), Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 nebo přiložený Reader a přístup k internetu pro aktivaci programu.
Doporučuje se: PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, grafická karta s 512 MB RAM nebo více, zvuková karta 100% kompatibilní s DirectX10, Windows Media Player 11, (mechanika DVD-ROM) a přístup k internetu pro aktivaci programu.

MacOSX
jen ve verzi ke stažení! Minimum: MacOS "Yosemite" 10.10

Autor Ivan Sokolov
Systém Windows 10 nebo vyšší
Systém Mac OS X
Úroveň Pokročilý
Úroveň Turnajový hráč
Úroveň Profesionál
Datum vydání 2023
Jazyk Anglicky
Rozumět strategii střední hry 8.díl - Francouzská winawer
Rozumět strategii střední hry 8.díl - Francouzská winawer ke stažení
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
980,00 Kč
Rozumět strategii střední hry 8.díl - Francouzská winawer
Rozumět strategii střední hry 8.díl - Francouzská winawer na DVD
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
980,00 Kč