Anglická 1.c4 e5 pro černého

Od samého počátku jsme se učil hrát pro "střed", rozvíjet figury aby náš král byl v bezpečí. Ale jak čas ubíhá pravidlo "musí" ztrácí svou moc - dovolujeme víc a víc výjimek, až v určitém okamžiku zvedneme náš první šachových návod a zjistíme, že si musíme zopakovat obecné zásady od samého počátku. Stejné je to se zahájením. Aby zmátli své soupeře, mnoho silných hráčů v dnešní době začalo hrát Anglickou hru 1.c4 s bílými, porušením zlatého pravidla obsadit střed v prvních tazích.
Výrobce: ChessBase

Anglická 1.c4 e5 pro černého

English 1.c4 e5 for Black

Od samého počátku jsme se učil hrát pro "střed", rozvíjet figury aby náš král byl v bezpečí.  Ale jak čas ubíhá pravidlo "musí" ztrácí svou moc - dovolujeme víc a víc výjimek, až v určitém okamžiku zvedneme náš první šachových návod a zjistíme, že si musíme zopakovat obecné zásady od samého počátku.  Stejné je to se zahájením. Aby zmátli své soupeře, mnoho silných hráčů v dnešní době začalo hrát  Anglickou hru 1.c4 s bílými, porušením zlatého pravidla obsadit střed v prvních tazích.

Vlastně jste již měli, z mých předcházejících vět, pochopit které klasické tahy jsem pro vás připravil proti 1.c4:  1 ... e5.  Někteří lidé říkají, že nejsou připraveni hrát Sicilskou s  obrácenými barvami a o tempo méně. V plánu, což je velmi blízko k duchu Rossolimo, s tichou poziční hrou, kde tempo není tak důležité a kde zatím mnoho nápadů funguje stejně dokonale, jako kdybychom měli bílé. Kromě 3 ... d5, která si zaslouží samostatný "program" jsem se snažil popsat hlavní plány pro černé jako jsou ... Bb4 ... Bc5 a dokonce i ... Nd4. 

Samozřejmě, že jsem nevynechal 2.Nc3 Bb4, který byl po dlouhou dobu hrán Moldavskými studenty z Chebanenko. Před zahájením tohoto  "programu" jsem si byl jistý, že černý měl problémy v této linii, ale k mému překvapení jsem našel způsob jak vyrovnat! Samozřejmě že dlužím "díky" - nedávným utkáním a silné počítačové analýze. Takže hrát 1.c4 e5, protože to odpovídá hlavnímu principu šachu! Zabrat střed! Doba trvání videa: 4 hod. 26 min

 

Systémové požadavky

Pentium-Processor s 300 Mhz nebo lepší, 64 MB RAM, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, DVD mechanika (pro DVD verzi), myš, zvuková karta

Obrázek z English 1.c4 e5 for Black (download)
English 1.c4 e5 for Black (download)
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
810,00 Kč
Obrázek z English 1.c4 e5 for Black (na DVD)
English 1.c4 e5 for Black (na DVD)
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
810,00 Kč
Specifikace produktů
Autor Viktor Bologan
Datum vydání 2013
Jazyk Anglicky
Úroveň Turnajový hráč
Úroveň Profesionál
Produktová hesla