Anglická 1.c4 e5 pro černého

Od samého počátku jsme se učil hrát pro "střed", rozvíjet figury aby náš král byl v bezpečí. Ale jak čas ubíhá pravidlo "musí" ztrácí svou moc - dovolujeme víc a víc výjimek, až v určitém okamžiku zvedneme náš první šachových návod a zjistíme, že si musíme zopakovat obecné zásady od samého počátku. Stejné je to se zahájením. Aby zmátli své soupeře, mnoho silných hráčů v dnešní době začalo hrát Anglickou hru 1.c4 s bílými, porušením zlatého pravidla obsadit střed v prvních tazích.
Výrobce: ChessBase

Anglická 1.c4 e5 pro černého

English 1.c4 e5 for Black

Od samého počátku jsme se učil hrát pro "střed", rozvíjet figury aby náš král byl v bezpečí.  Ale jak čas ubíhá pravidlo "musí" ztrácí svou moc - dovolujeme víc a víc výjimek, až v určitém okamžiku zvedneme náš první šachových návod a zjistíme, že si musíme zopakovat obecné zásady od samého počátku.  Stejné je to se zahájením. Aby zmátli své soupeře, mnoho silných hráčů v dnešní době začalo hrát  Anglickou hru 1.c4 s bílými, porušením zlatého pravidla obsadit střed v prvních tazích.

Vlastně jste již měli, z mých předcházejících vět, pochopit které klasické tahy jsem pro vás připravil proti 1.c4:  1 ... e5.  Někteří lidé říkají, že nejsou připraveni hrát Sicilskou s  obrácenými barvami a o tempo méně. V plánu, což je velmi blízko k duchu Rossolimo, s tichou poziční hrou, kde tempo není tak důležité a kde zatím mnoho nápadů funguje stejně dokonale, jako kdybychom měli bílé. Kromě 3 ... d5, která si zaslouží samostatný "program" jsem se snažil popsat hlavní plány pro černé jako jsou ... Bb4 ... Bc5 a dokonce i ... Nd4. 

Samozřejmě, že jsem nevynechal 2.Nc3 Bb4, který byl po dlouhou dobu hrán Moldavskými studenty z Chebanenko. Před zahájením tohoto  "programu" jsem si byl jistý, že černý měl problémy v této linii, ale k mému překvapení jsem našel způsob jak vyrovnat! Samozřejmě že dlužím "díky" - nedávným utkáním a silné počítačové analýze. Takže hrát 1.c4 e5, protože to odpovídá hlavnímu principu šachu! Zabrat střed! Doba trvání videa: 4 hod. 26 min

 

Systémové požadavky

Pentium-Processor s 300 Mhz nebo lepší, 64 MB RAM, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, DVD mechanika (pro DVD verzi), myš, zvuková karta

Autor Viktor Bologan
Datum vydání 2013
Jazyk Anglicky
Úroveň Turnajový hráč
Úroveň Profesionál
Obrázek z English 1.c4 e5 for Black (download)
English 1.c4 e5 for Black (download)
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
810,00 Kč
Obrázek z English 1.c4 e5 for Black (na DVD)
English 1.c4 e5 for Black (na DVD)
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
810,00 Kč