Francouzská obrana

Francouzská obrana je klasické zahájení, které se objevuje v repertoáru mnoha elitních velmistrů. Černý se zpravidla vzdává mírné prostorové nevýhody na začátku partie, ale na oplátku získává pevnou strukturu a možnosti ve střední hře, jak podkopat bílé centrum. Podrobné studium francouzské obrany může být pro všechny hráče velmi přínosné, protože struktury a témata, která z ní vyplývají, se objevují v mnoha dalších zahájeních. V této knize velmistr Damian Lemos provádí čtenáře složitostí tohoto dynamického zahájení a zkoumá všechny důležité varianty.
Výrobce: Everyman
Dostupnost: 1 je skladem
dodací lhůta : Ihned k odeslání
580,00 Kč

šachová kniha: Francouzská Obrana 

The French Defence: Move by Move

Francouzská obrana je klasické šachové zahájení, které se objevuje v repertoáru mnoha elitních velmistrů. Černý se zpravidla vzdává mírné prostorové nevýhody na začátku partie, ale na oplátku získává pevnou strukturu a možnosti ve střední hře, jak podkopat bílé centrum. Podrobné studium francouzské obrany může být pro všechny hráče velmi přínosné, protože struktury a témata, která z ní vyplývají, se objevují v mnoha dalších zahájeních. V této knize velmistr Damian Lemos provádí čtenáře složitostí tohoto dynamického zahájení a zkoumá všechny důležité varianty.

Tato série poskytuje ideální platformu pro studium šachových zahájení. Formát Tah po tahu, který neustále vyzývá čtenáře k zodpovězení zjišťovacích otázek v průběhu celé knihy, výrazně podporuje učení a procvičování důležitých dovedností stejně jako tradiční osvojování znalostí o zahájeních. Pečlivě vybrané otázky a odpovědi jsou navrženy tak, aby vás udržely v aktivním zapojení a umožnily vám sledovat váš pokrok při učení. Jedná se o vynikající způsob, jak se naučit jakékoliv šachové zahájení a zároveň zlepšit své obecné šachové dovednosti a znalosti.

* Základní návod a trénink ve francouzské obraně

* Analýza všech klíčových variant

* Využívá ideální přístup Q+A ke studiu šachu

 

Damian Lemos je argentinský šachový velmistr. Je bývalým panamerickým juniorským mistrem a bylo mu pouhých 15 let, když se kvalifikoval na titul mezinárodního mistra. V 18 letech se stal velmistrem. Je aktivním turnajovým hráčem a také trénuje studenty na ichess.net.

Specifikace produktů
Autor Lemos Damien
Vazba Paperback
Datum vydání 2021
Počet stran 352
Produktová hesla