Petroffova obrana

Petroffova obrana je tradičně považována za spolehlivý obranný mechanismus proti agresivnímu 1 e4. Má také pověst jednoho z nejvíce remízových zahájení a volby, kterou černý učiní pouze tehdy, když se spokojí s dosažením remízy. To se však v posledních letech změnilo. Nová generace hráčů v čele s vyzyvatelem na mistrovství světa 2018 Fabianem Caruanou (jehož kvalifikační cesta byla postavena právě na Petroffovi) tuto starobylou obranu nově interpretuje.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
550,00 Kč
Dostupnost: 1 je skladem

šachová kniha: Petroffova obrana

The Petroff Defence

Petroffova obrana je tradičně považována za spolehlivý obranný mechanismus proti agresivnímu 1 e4. Má také pověst jednoho z nejvíce remízových zahájení a volby, kterou černý učiní pouze tehdy, když se spokojí s dosažením remízy. To se však v posledních letech změnilo. Nová generace hráčů v čele s vyzyvatelem na mistrovství světa 2018 Fabianem Caruanou (jehož kvalifikační cesta byla postavena právě na Petroffovi) tuto starobylou obranu nově interpretuje. Přestože uznávají působivou pevnost Petroffovy figury, zdokonalují ji v jemnou protiútočnou zbraň.

Kniha Opening Repertoire: The Petroff Defence zkoumá všechny aspekty tohoto velmi složitého zahájení a poskytuje čtenáři dobře prozkoumanou, svěží a inovativní analýzu. Každá partie s komentářem obsahuje cenné poučení o tom, jak zahájení hrát, a poučný komentář k typickým plánům střední hry. Navrhované linie pro černého vycházejí z nejnovějších partií aanalýz.

* Kompletní repetitorium pro černého v Petroffově obraně.

* Přístup založený na otázkách a odpovědích poskytuje vynikající studijní metodu.

Autor Cyrus Lakdawala
Vazba Paperback
Počet stran 320
Datum vydání 2019