Zeptejte se figur

Jak by měl být strukturován systematický šachový trénink, aby studenti byli schopni využít čerstvě nabyté znalosti ve vlastních partiích? Autor Stefan Becker dospěl k překvapivě jednoduché odpovědi. Řešení každého šachového problému leží na šachovnici. Je tedy zcela logické, že bychom se měli našich figur zeptat, co si myslí o své budoucnosti. Jak ale tyto diskuse zní a co se stane, když mají figurky odlišné nebo protichůdné zájmy? Odpovědi na tyto a další otázky přináší toto DVD, které zpracovává několik vybraných mistrovských figur.
Výrobce: ChessBase

Zeptejte se figur

Ask the pieces

Jak by měl být strukturován systematický šachový trénink, aby studenti byli schopni využít čerstvě nabyté znalosti ve vlastních partiích? Autor Stefan Becker dospěl k překvapivě jednoduché odpovědi. Řešení každého šachového problému leží na šachovnici. Je tedy zcela logické, že bychom se měli našich figur zeptat, co si myslí o své budoucnosti. Jak ale tyto diskuse zní a co se stane, když mají figurky odlišné nebo protichůdné zájmy? Odpovědi na tyto a další otázky přináší toto DVD, které zpracovává několik vybraných mistrovských figur. Najednou je jasné, jak hráči světové úrovně přicházejí na své geniální nápady. Stefan Becker ilustruje svou koncepci, mluvení s figurkami, tím, že se v řadě partií vžije do role hráče. Německý velmistr Dr. Karsten Müller propůjčuje figurám svůj hlas a snaží se vyjádřit jejich pocity, cíle, plány, přání a obavy. Becker pak ukazuje, jak tato zpětná vazba spolu s výpočty a novými otázkami vede ke správným rozhodnutím nad šachovnicí. Beckerovo didaktické pojetí mohou využít i učitelé, aby svým žákům vysvětlili vnitřní fungování šachu. Délka videa: 4 h 17 min.

 

Minimum: Dual Core, 2 GB RAM, Windows 7 or 8.1, DirectX11, graphics card with 256 MB RAM, DVD-ROM drive, Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 or included Reader and internet access for program activation. Recommended: PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, graphics card with 512 MB RAM or more, 100% DirectX10-compatible sound card, Windows Media Player 11, DVD-ROM drive and internet access for program activation.

Zeptejte se figur na DVD
Ask the pieces (na DVD)
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
510,00 Kč
Specifikace produktů
Autor Dr. Karsten Müller
Autor Stefan Becker
Datum vydání 2013
Úroveň Začátečník
Úroveň Pokročilý
Jazyk Anglicky
Systém Win 7 a vyšší
Produktová hesla