How and When to Break the Rules in Chess

Dvě skvělé šachové knihy z edice Everyman Chess Library: Hrajte nekonvenční šachy a vyhrajte od Noama A. Manellly a Zeeva Zohara a Porušujte pravidla! Moderní pohled na šachovou strategii od Neila McDonalda, spojené v jednom svazku. Počítač změnil způsob, jakým špičkoví hráči přemýšlejí o šachu. Křemíkový mozek nemá žádné psychologické zábrany. Je "ochotna" prověřit tahy, které většina lidí, včetně špičkových hráčů, považuje za absurdní a okamžitě je zavrhne. Tato odvážná nová éra počítačů tak nevyhnutelně vede k přehodnocení starých axiomů, principů a hodnocení.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
580,00 Kč
Dostupnost: 1 je skladem

Jak a kdy porušovat pravidla v šachu

Dvě skvělé šachové knihy z edice Everyman Chess Library: Hrajte nekonvenční šachy a vyhrajte od Noama A. Manellly a Zeeva Zohara a Porušujte pravidla! Moderní pohled na šachovou strategii od Neila McDonalda, spojené v jednom svazku.

Počítač změnil způsob, jakým špičkoví hráči přemýšlejí o šachu. Křemíkový mozek nemá žádné psychologické zábrany. Je "ochotna" prověřit tahy, které většina lidí, včetně špičkových hráčů, považuje za absurdní a okamžitě je zavrhne. Tato odvážná nová éra počítačů tak nevyhnutelně vede k přehodnocení starých axiomů, principů a hodnocení.

V knize Hrajte nekonvenční šachy čtenář objeví, jakou neuvěřitelnou sílu mohou mít nekonvenční tahy. Tyto tahy odporují nejzákladnějším principům "starých šachů", a přesto většinu z nich hrají přední velmistři.

Na první pohled vypadají tyto tahy tak podivně, že se čtenář neubrání otázce: "Byl tento velmistr inspirován, nebo opilý?". Odpověď vás rozhodně překvapí.

Jak postupujeme jako šachisté, rychle si osvojujeme soubor pokynů, které nám pomáhají formulovat plány, rozvíjet typické strategie a rozpoznávat klíčové taktiky. Šachy však nejsou jednoduchou hrou s pevně danými "pravidly", která lze aplikovat na každou jednotlivou pozici. Slepé dodržování těchto pravidel se ve skutečnosti ukazuje jako kontraproduktivní a brání hráči v postupu na další úroveň, zatímco znalost toho, kdy tato pravidla "porušit", je právě tou dovedností, která odděluje ty nejlepší od ostatních.

Velmistr Neil McDonald se v knize Break the Rules! podrobně zabývá klíčovými prvky úspěšného porušování pravidel v šachu. Na základě vlastních zkušeností a s využitím poučných příkladů z moderního velmistrovského šachu McDonald zkoumá, jak se vyhnout stereotypnímu myšlení, jak využít typických vzorců myšlení a jak zmást a porazit soupeře překvapivými nápady.

Autor Noam A. Manella
Autor Zeev Zohar
Autor Neil McDonald
Vazba Paperback
Datum vydání 2020
Počet stran 387