Moderní sämisch: Boj proti královské indické a benoni s 6 Bg5!

Varianta Sämisch je účinnou metodou proti oblíbené královské indické obraně. Klíčovým tahem je postup f2-f3, který upevňuje převahu bílého v centrálním prostoru a omezuje možnosti protihry černého. V tradiční Sämischově variantě bílý rozvíjí dámského střelce na e3, ale v moderní verzi, kterou se zabývá tato kniha, se dává přednost tahu Bg5. To vytváří pro černého další problémy, protože přirozená královská indická protihra ... e7-e5 umožňuje bílému potenciálně silný bod proti jezdci f6, zatímco pronásledování střelce pomocí ... h6
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
€23,55
Dostupnost: 1 je skladem

šachová kniha: Moderní sämisch - Boj proti královské indické a benoni s 6 Bg5!

Opening Repertoire: The Modern Sämisch: Combating the King’s Indian and Benoni with 6 Bg5!

Varianta Sämisch je účinnou metodou proti oblíbené královské indické obraně. Klíčovým tahem je postup f2-f3, který upevňuje převahu bílého v centrálním prostoru a omezuje možnosti protihry černého. V tradiční Sämischově variantě bílý rozvíjí dámského střelce na e3, ale v moderní verzi, kterou se zabývá tato kniha, se dává přednost tahu Bg5. To vytváří pro černého další problémy, protože přirozená královská indická protihra ... e7-e5 umožňuje bílému potenciálně silný bod proti jezdci f6, zatímco pronásledování střelce pomocí ... h6 a ... g5 vytváří slabiny na královském křídle.

Naučte se hrát na Modern Sämisch s jistotou. Důraz na plány a strategie. Napsáno odborníkem na Modern Sämisch

Autor Eric Montany
Vazba Paperback
Jazyk Anglicky
Počet stran 368
Datum vydání 2017

Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Královská indická

Vše, co potřebujete vědět o královské indické obraně. Přístup založený na otázkách a odpovědích klade důraz na plány a strategie. Napsáno odborníkem na zahájení.
€21,11

Vynikající v šachových výpočtech - využití taktických šancí

Existuje mnoho rozdílných názorů mezi nejlepšími hráči v šachu na světě, ale je tu jedna věc na které se mistři světa, velmistři a další odborníci shodují: umění šachového výpočtu je absolutní klíčem k úspěchu hráče. Zvládnutím této disciplíny tak můžete jistě očekávat, že se vaše výsledky výrazně zlepší. A přesto bylo v minulosti jen velmi málo vážných pokusů (od šachových autorů) ponořit se do tohoto choulostivého tématu, možná ani ne překvapivě - vzhledem k jeho složitosti a obtížnosti.
€19,89