Královská indická

Vše, co potřebujete vědět o královské indické obraně. Přístup založený na otázkách a odpovědích klade důraz na plány a strategie. Napsáno odborníkem na zahájení.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
520,00 Kč
Dostupnost: 2 je skladem

šachová kniha: Královská indická

The King's Indian Defence: Move by Move

Královská indická je velmi oblíbené zahájení na všech úrovních šachu. Černý se nesnaží zajistit si brzkou rovnost, ale bojuje o iniciativu již od prvních tahů. Bílý si může vybudovat časnou centrální převahu, ale černý spoléhá na střední hru a doufá, že centrální instalace, které bílý vybudoval, se stanou těžkopádnými a zranitelnými vůči zničujícímu protiútoku. V mnoha variantách bílý usiluje o materiální nebo strategické zisky, ale černý má na oplátku taktické a útočné příležitosti. Královská indická obrana oslovuje hráče, kteří přicházejí na šachovnici připraveni na boj.

Série Move by Move představuje ideální formát pro nadšené šachisty, kteří se chtějí zdokonalit ve své hře. Při čtení jste neustále vyzýváni k zodpovězení zjišťovacích otázek - metoda, která výrazně podporuje učení a procvičování důležitých dovedností stejně jako tradiční osvojování šachových znalostí. Pečlivě vybrané otázky a odpovědi jsou navrženy tak, aby vás udržely v aktivním zapojení a umožnily vám sledovat váš pokrok při učení. Jedná se o vynikající způsob studia šachu, který zároveň poskytuje nejlepší možnou příležitost k uchování naučeného.

Vše, co potřebujete vědět o královské indické obraně.
Přístup založený na otázkách a odpovědích klade důraz na plány a strategie.
Napsáno odborníkem na zahájení.

Autor Sam Collins
Vazba Paperback
Jazyk Anglicky
Počet stran 400
Datum vydání 2017

Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Moderní sämisch: Boj proti královské indické a benoni s 6 Bg5!

Varianta Sämisch je účinnou metodou proti oblíbené královské indické obraně. Klíčovým tahem je postup f2-f3, který upevňuje převahu bílého v centrálním prostoru a omezuje možnosti protihry černého. V tradiční Sämischově variantě bílý rozvíjí dámského střelce na e3, ale v moderní verzi, kterou se zabývá tato kniha, se dává přednost tahu Bg5. To vytváří pro černého další problémy, protože přirozená královská indická protihra ... e7-e5 umožňuje bílému potenciálně silný bod proti jezdci f6, zatímco pronásledování střelce pomocí ... h6
580,00 Kč