Power Play: Útočný balíček - 6 DVD

Zaútočte a vyhrajte! To jsou pravděpodobně nejpříjemnější části šachů. Naučte se od Daniela Krále vše, co potřebujete vědět o umění útoku: matové vzory, útok na nepřátelského krále, pěšcové bouře, umění taktiky útoku a mnoho dalšího! S tímto balíčkem, který obsahuje DVD Powerplay 1, 2, 3, 13, 14 a 20, budete dobře připraveni na každé dobrodružství!
Výrobce: ChessBase

Power Play: Útočný balíček - 6 DVD

Balíček Power Play Attack - 6 DVD

 

Přesilovka 1 - Matové vzorce
Myslíte si, že už jste viděli dost šachových kombinací? Připadá mi ohromující, kolik šachových matů (smrtelně) v partiích přehlédnou špičkové hráče, natož my smrtelníci. Rozpoznat obrysy matových vzorů je důležitá dovednost nejen pro útočníka, ale i pro obránce: přežít vlnu po vlně hrozeb může být pro soupeře skličující. Velmi často vidíme tyto šachy, když jsou nám předloženy před očima: například na stránce s hádankou v šachovém časopise. Pak si ale musíme položit otázku, proč se takové matové kombinace v partiích - na všech úrovních - stále znovu a znovu objevují? Ve skutečné hře, kdy nás rozptylují jiné faktory - poziční, strategické, taktické a psychologické, nemluví o našem starém známém časovém tlaku - je příliš snadné tyto matové kombinace přehlédnout. Nikdo za námi nestojí a nešeptá: "Stůj! Je mat na 3" (pokud uvádíte a někdo neflikuje Fritze.) Navíc tyto kritické momenty často nastávají až v pozdní fázi hry - zpravidla v blízké časové kontrole. Proto je důležité, abychom byli schopni tyto vzorce rozpoznat - a to rychle! Neexistuje žádná výmluva: nyní je ten správný čas si tyto matové vzorce zopakovat a nacvičit.

Power Play 2 - Útok na krále
Matem partie končí - to je nepopiratelný fakt. Přesto člověk někdy nabývá dojmu, že hráči, kteří radostně a bez ostychu hrají na útok, jsou svými kolegy považováni za směšné. Zahájení úspěšného útoku je obratná záležitost, která často vyžaduje velkou kreativitu. A stejně jako většina šachových témat je to dovednost, kterou lze zdokonalovat a pilovat. V tomto druhém DVD ze série Power Play se velmistr Daniel King zabývá útočnou hrou a ptá se, co tvoří úspěšný útok? Na konci DVD si můžete vyzkoušet své útočné a obranné dovednosti na sérii speciálně vybraných testovacích pozic. Série Power Play je vhodná pro každého, kdo se chce zlepšit v šachu, ale poskytuje také hotové lekce a cvičení pro trenéra.

Délka videa: 4h 56min

Power Play 3 - Pěšcová bouře
Zahájení úspěšného útoku je obratná záležitost, která často vyžaduje velkou kreativitu. A stejně jako většina šachových témat je to dovednost, kterou lze zdokonalovat a pilovat. V tomto třetím DVD ze série Power Play se velmistr Daniel King zabývá ďábelštějšími metodami útoku na obsazeného krále - tentokrát pomocí pěšcové bouře. Kterého pěšce však použít? A kdy je ten správný okamžik na vypuštění pěšce směrem k soupeřovu králi? Na konci DVD si můžete vyzkoušet své útočné a obranné dovednosti na sérii speciálně vybraných testovacích pozic. Série Power Play je vhodná pro každého, kdo se chce v šachu zdokonalit, ale poskytuje také hotové lekce a cvičení pro trenéra.

Délka videa: 5h 50min

Power Play 13 - Tlak
Co je to tlak? Když převezmete kontrolu nad partií, připravíte soupeře o protihru a pomalu z něj vymačkáte život. Motto tísnění by mohlo znít: "Vyhrát sto vítězství ve sto bitvách není vrcholem dovednosti. Podmanit si nepřítele bez boje je vrcholem dovednosti." Z knihy Umění války, Sun Tzu, čínský vojevůdce, narozen cca 500 př. n. l. Toto DVD vám pomůže rozpoznat, kdy je možné provést tlak a jak ho provést.

Power Play 14 - Vyzkoušejte si taktiku
Když se bavíme o taktice, je velmi důležitý koncept rozpoznávání vzorců. Téměř každá šachová partie je jiná, ale existují známá taktická témata, která se stále opakují. Schopnost tyto motivy rychle rozpoznat je pro šachové mistrovství zásadní. Toto DVD je dobrým výchozím bodem! Série Power Play je vhodná pro každého, kdo se chce v šachu zdokonalit, ale poskytuje také hotové lekce a cvičení pro trenéra.

Délka videa: 6 hodin

Power Play 20: Vyzkoušejte si útočné šachy
Každý šachista by měl mít schopnost hrát přímý útok proti soupeřovu králi. Poziční šachy jsou důležité, ale je třeba umět rozpoznat, kdy zahájit útok. Matem partie končí. Toto DVD má dva cíle: - Pomocí nového interaktivního systému Fritz Trainer vám velmistr Daniel King předkládá deset příkladných útočných výkonů. V klíčových okamžicích se zastaví a vyzve vás, abyste zahráli tah. King pak pomocí videoklipů poskytne zpětnou vazbu k nejpravděpodobnějším pokračováním. Je to další nejlepší věc, jako byste měli svého osobního trenéra!

 

Minimum: Dual Core, 2 GB RAM, Windows 7 nebo 8.1, DirectX11, grafická karta s 256 MB RAM, DVD-ROM mechanika, Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 nebo součástí Reader a přístup k internetu pro aktivaci programu. Doporučeno: PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, grafická karta s 512 MB RAM nebo více, zvuková karta 100% kompatibilní s DirectX10, Windows Media Player 11, jednotka DVD-ROM a přístup k internetu pro aktivaci programu .

Autor Daniel King
Datum vydání 2018
Úroveň Kdokoliv
Jazyk Anglicky
Jazyk Německy
Power Play: Útočný balíček - 6 DVD ke stažení
Power Play Attack package - 6 DVDs (ke stažení)
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
3 450,00 Kč