Rozumět strategii střední hry 1.-6.díl

Pochopení zahájení nekončí teorií. Je nezbytné porozumět myšlenkám a strukturám spojeným s tahy zahájení. Kromě toho je klíčovou složkou střední hry rozpoznání chyb soupeře, které mu umožňují získat výhodu. Zde se zabýváme různými dynamickými rozhodnutími týkajícími se pěšců. Cílem tohoto šachového programu je vybavit klubové/turnajové hráče novými nápady, které mohou využít ve své vlastní praxi.
Výrobce: ChessBase

Rozumět strategii střední hry 1.-6.díl

Understanding Middlegame Strategies Vol.1-6

Svazek 1

Doufám, že můj vybraný materiál bude pro diváka inspirací k podobným rozhodnutím v jeho vlastních hrách. Vše je rozděleno do 4 kapitol: 1. Drobné oběti 2. Válcování pěšců 3. Povolení pěšcových ostrovů 4. Dynamické nápady s g- a h-pěšci Každá kapitola se skládá z modelových partií, které ukazují různé aspekty daného tématu. Rozmanitost partií by vám měla poskytnout dostatek poznatků k tomu, abyste si těchto strategií všimli ve své vlastní praxi.

- Délka trvání videa: 4 hodiny 50 minut (anglicky)
- S interaktivní výukou včetně zpětné vazby na videu
- Extra: Databáze s dalšími příklady

Svazek 2

Praktická hra - yde vybraný materiál, jehož cílem je zlepšit rozhodovací proces diváka ve střední hře a rozšířit jeho chápání střední hry obecně.

Je to rozděleno do 4 kapitol:
1. Co vyměnit, co si ponechat
2. Král na f8 se brání
3. Otevřený soubor
4. Vytváření krizí
Každá kapitola se skládá z modelových partií zobrazujících různé aspekty tématu. Rozmanitost her by vám měla poskytnout dostatek poznatků k tomu, abyste si těchto strategií všimli ve své vlastní praxi.

- Délka trvání videa: 4 hodiny (anglicky)
- S interaktivní výukou včetně zpětné vazby na videu
- Extra: Databáze s dalšími příklady

Svazek 3

Složitost těchto pozic nejlépe ilustruje partie Kasparov-Kramnik - oba hráči se v ní dopouštějí zdánlivě "zjevných" chyb. Dalším dobrým příkladem je Charbonneau-Anand - hráč Anandova formátu přistane v hrozné pozici a pak nevyužije své dobré útočné vyhlídky. Výsledek partie byl jedním z největších zvratů Šachové olympiády 2006. Existují různé typy Ježkových pozic - mnoho z nich pochází z anglického zahájení, kde je bílý střelec fianchetto. V tomto videokurzu se zabývám "základní Ježkovou" pěšcovou strukturou; podobně jako například ta, která vychází z Kanské sicilské. Klíčová je zde volba správného plánu ve správný čas - následné pozice jsou plné dynamických možností. Snažím se ukázat nejčastější (a několik méně častých!) plánů pro obě strany a pokusit se vypíchnout typické chyby a motivy. Základním cílem tohoto videa je zlepšit pochopení těchto složitých pozic a pomoci turnajovým hráčům lépe bodovat!

- Délka trvání videa: 4 hodiny (anglicky)
- Extra: Trénink s aplikacemi ChessBase - Zahrajte si klíčové pěšcové struktury proti Fritzovi na různých úrovních

Svazek 4

Izolované pěšcové struktury mohou samozřejmě pocházet z mnoha různých zahájení. V tomto videokurzu jsem vybral izolované pěšcové struktury pocházející z klasické Tarraschovy obrany D34; pro kterou byla značná část inspirována hrami Garryho Kasparova. Věřím, že studium klasických Tarraschových izolovaných pěšcových struktur (a příbuzných pěšcových struktur) je vynikajícím způsobem, jak zlepšit porozumění těmto typům pozic. Při výběru partií jsem chtěl ukázat typické plány obou stran na základě poučných partií vysoké úrovně. Zavěšení pěšci v centru mohou pocházet z různých (i když obvykle ze systémů 1.d4) zahájení. Struktury "visících pěšců v centru" je obtížné zvládnout, protože je zapotřebí dobrý cit pro "načasování proměny"! Někdy tyto "proměny" souvisejí s pěšcovými zlomy, které uvolňují dynamickou sílu; zatímco jindy souvisejí s braním prostoru a nevadí jim vzdát se centrálních polí. Snažil jsem se ukázat typické plány, jejichž cílem je zlepšit divákovy znalosti a také praktickou úroveň hry. Sicilské rousínovské struktury s dvojitým f-pěšcem jsou dnes módní a jsou k vidění na všech úrovních. Dynamické načasování je vše! Dočasné oběti pěšců jsou většinou nezbytnou součástí tohoto "dynamického načasování". I když je zde těžké uvést přesná pravidla, typické myšlenky se opakují a já jsem se je pokusil ukázat v tomto videokurzu.

- Délka videa: 5 hodin 30 minut (anglicky)
- Extra: Trénink s aplikacemi ChessBase - hrajte klíčové pěšcové struktury proti Fritzovi na různých úrovních

 

5. díl Sicilské struktury Rossolimo a Maroczy

Rossolimo si v poslední době získal popularitu, protože se vyhýbá teorii otevřené sicilské, jako je Svěšnikov nebo Kalašnikov. V podstatě se dostáváme k anglickému zahájení s obrácenými barvami (1.c4 e5 2.Nc3 Nf6 (nebo 2...Bb4) 3.g3 Bb4), které je o tempo výš. Stejně jako u většiny systémů s obrácenými barvami máme nyní (jako bílý) pohodlnou pozici (tempo navíc se přece počítá!), ale mění se i náš cíl (protože se již nespokojíme s "pohodlnou", ale požadujeme to využít). Toto zahájení nehraje ve velké míře nikdo jiný než Magnus Carlsen, což je klíčová součást výběru na tomto videokurzu. Nejčastěji analyzujeme plány po 3...g6 (následuje Bxc6 s oběma rekapitulacemi ...bxc6 nebo ...dxc6) nebo 3... e6 4.Bxc6 bxc6. Na první pohled má bílý "zjevnou přednost" ve vazbě Marcozy: Bílý má více prostoru a černý nemá jasno protihru. Dánská šachová legenda Bent Larsen rád hrál proti Maroczyho vazbě černými a přišel s mnoha nápady, které jsou životaschopné i dnes. V tomto videu vychází můj materiál z klasické Maroczyho vazby na hlavní linii, poukázal jsem na hlavní myšlenky/pozice, o které obě strany usilují, a tento ukázal překvapivé strategické chyby (kterých se dopouštějí i v partiích na nejvyšší!).

- Délka videa: 7 hodin 20 minut (anglicky)
- S interaktivním tréninkem včetně zpětných vazeb na video
- Extra: Databáze modelových partií a tréninku s aplikacemi ChessBase - Zahrajte si klíčovou pozici proti Fritzovi na různých úrovních

 

 

6. díl Ruy Lopez Structures

 

Anatolij Karpov kdysi řekl: "Pochopení Ruy Lopez je pro zlepšení střední hry v šachu klíčové. V tomto videokurzu jsem se rozhodl pro "Karpov Ruy Lopez pochopení typů linií", přičemž drtivá většina materiálu pochází z Čigorinových, Breyerových a Zajcevových variant. Snažil jsem se divákům poskytnout "rychlokurz" typických plánů střední hry, typických myšlenek materiální nerovnováhy (a dynamiky), typů pozic, z nichž by měl mít bílý nebo černý radost (nebo se jim snažit vyhnout!), a zároveň jsem to kombinoval (pokud jsem to považoval za vhodné) s užitečnými radami pro zahájení (rady založené na mé čtyřicetileté zkušenosti s hraním a zkoumáním těchto pozic). Cílem kurzu je zlepšit porozumění těmto typům pozic a pomoci tak divákovi lépe hrát a dosahovat lepších výsledků.

 

- Délka videa: 6 hodin 25 minut (anglicky)
- S interaktivním tréninkem včetně zpětné vazby na videu
- Extra: Databáze modelových partií a tréninků s aplikacemi ChesBase - Hrajte klíčovou pozici proti Fritzovi na různých úrovních

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Systém Windows 7 nebo vyšší
Minimálně: (mechanika DVD-ROM pro DVD verzi), Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 nebo přiložený Reader a přístup k internetu pro aktivaci programu.

Doporučuje se: PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, grafická karta s 512 MB RAM nebo více, zvuková karta 100% kompatibilní s DirectX10, Windows Media Player 11, (mechanika DVD-ROM pro DVD verzi) a přístup k internetu pro aktivaci programu.

MacOSX

only available as download! Minimum: MacOS "Yosemite" 10.10

Autor Ivan Sokolov
Systém Win 7 a vyšší
Systém Mac OS X
Úroveň Pokročilý
Úroveň Turnajový hráč
Úroveň Profesionál
Datum vydání 2022
Jazyk Anglicky
Rozumět strategii střední hry 1.-6.díl ke stažení
Rozumět strategii střední hry 1.-6.díl ke stažení
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
3 690,00 Kč
Rozumět strategii střední hry 1.-6.díl na DVD
Rozumět strategii střední hry 1.-6.díl na DVD
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
3 690,00 Kč