Učebnice šachu pro mírně pokročilé 1. díl

Prvních 10 kapitol je věnováno šachovým kombinacím, jejich motivům, idejím a provedením. Příklady nejsou obtížné, přesto vyžadují zamyšlení a je dobré se je snažit pochopit. Druhá polovina knihy je věnována šachovým koncovkám. Koncovky nejsou moc oblíbené, ale je dokázáno, že kdo nedokáže úspěšně hrát pozice s menším počtem figur, nemá šanci se zorientovat ve složitých pozicích střední hry.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Richard Biolek
350,00 Kč
Dostupnost: 10 je skladem

Učebnice šachu pro mírně pokročilé 1. díl

Kniha je určena pro hráče všech věkových kategorií, kteří perfektně ovládají pravidla, znají hodnotu figur, umí matovat dámou i věží a vnímají jednotahové hrozby. Základní podmínkou je také bezvadná znalost šachové notace. Ta pomůže nejen při studiu, ale je nezbytná i pro úspěšnou hru.

Prvních 10 kapitol je věnováno kombinacím, jejich motivům, idejím a provedením. Příklady nejsou obtížné, přesto vyžadují zamyšlení a je dobré se je snažit pochopit.

Druhá polovina knihy je věnována koncovkám. Koncovky nejsou moc oblíbené, ale je dokázáno, že kdo nedokáže úspěšně hrát pozice s menším počtem figur, nemá šanci se zorientovat ve složitých pozicích střední hry.

Rozměr A5

Autor Biolek Richard ml
Autor Biolek Richard st
Vazba Brožovaná
Jazyk Česky
Počet stran 179
Datum vydání 2024
Číslo vydání I. vydání