Jak vyhrát proti královské indické - s hlavní linií

V klasickém systému královské indické se bílý přirozeně vyvíjí a zdržuje se honby za duchy, kteří by vyvrátili černého rozestavení. Bílý místo toho spoléhá na to, že přirozená hra by mu měla přinést malou, ale trvalou výhodu. Šachový program na DVD
Výrobce: ChessBase

Jak vyhrát proti královské indické - s hlavní linií

Winning against King's Indian - With the main line

V klasickém systému královské indické se bílý přirozeně vyvíjí a zdržuje se honby za duchy, kteří by vyvrátili černého rozestavení. Bílý místo toho spoléhá na to, že přirozená hra by mu měla přinést malou, ale trvalou výhodu. Hlavní otázkou je, zda bílý dokáže udržet souhru svých figur v zablokované pozici útoku Mar del Plata (7...Nc6 8.d5 Ne7), když obě strany útočí na opačných křídlech. Nejlepší odpověď na tuto otázku dává klasický systém s 9.Nd2, v němž harmonicky spolupracují bílí jezdci a střelci. Mnoho skvělých hráčů minulosti i současnosti tento systém úspěšně používalo a používá. Dokud se hra nestane velmi konkrétní, obvykle kolem 18.-20. tahu, je pochopení pozice mnohem užitečnější než pomoc počítače. Zpočátku jsou motory k mnoha objektivně nejlepším tahům bílého skeptické a autor to pojal jako výzvu dokázat, že v určitých pozicích je lidské porozumění stále cennější než výpočetní schopnosti počítače. Videa vysvětlující útok Mar del Plata (která tvoří hlavní část tohoto "Programu") nabízejí strategické vedení a ukazují typické taktické nápady a zároveň představují podrobný, solidní a agresivní repertoár. Méně forsírované linie (jako 7...Nbd7, 7...Na6, 7...exd4 a 6...Bg4) jsou popsány na obecnější úrovni. Novinkou, která pomáhá divákovi lépe a rychleji pochopit a naučit se zahájení, je interaktivní formát. Většina videí střídá obecný výklad s kvízy, které dávají divákovi možnost ověřit si své znalosti a prohloubit své dovednosti.

• Video running time: 4 hours 11 min.
• With interactive training including video feedback 
• Exclusive training database with 250 annotated grandmaster games
• Including CB 12 Reader

System requirements

Minimum: Pentium III 1 GHz, 1 GB RAM, Windows Vista, XP (Service Pack 3), DirectX9 graphic card with 256 MB RAM, DVD-ROM drive, Windows Media Player 9, ChessBase 12/Fritz 13 or included Reader and internet connection for program activation. Recommended: PC Intel Core i7, 2.8 GHz, 4 GB RAM, Windows 7 or Windows 8, DirectX10 graphic card (or compatible) with 512 MB RAM or better, 100% DirectX10 compatible sound card, Windows Media Player 11, DVD-ROM drive and internet connection for program activation.

 

Královská indická - články: Královská indická - Díl první

Obrázek z Winning against King's Indian - With the main line (download)
Winning against King's Indian - With the main line (download)
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
810,00 Kč
Obrázek z Winning against King's Indian - With the main line (DVD)
Winning against King's Indian - With the main line (DVD)
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
930,00 Kč
Specifikace produktů
Autor Mihail Marin
Datum vydání 2015
Jazyk Německy
Jazyk Anglicky
Úroveň Turnajový hráč
Úroveň Profesionál
Produktová hesla