Master Class 6.díl: Anatolij Karpov

Když bylo Anatoliji Karpovovi 11 let, byl pozván do Botvinnikovy šachové školy. "Patriarcha" však vynesl tvrdý verdikt: "Chlapec nemá o šachu ani ponětí, a proto nemá absolutně žádnou šachovou budoucnost." Málokdy se však stalo, že by se soud o šachovém talentu mýlil více, neboť Karpov se brzy stal nejlepším hráčem Sovětského svazu a začal být považován za vážného soupeře úřadujícího mistra světa Bobbyho Fischera. V zápase o titul mistra světa v roce 1975 však Fischer odmítl hrát a Karpov zvítězil kontumačně a stal se dvanáctým mistrem světa. Přesto dokázal, že je svého titulu hoden, a odehrál nespočet turnajů s výjimečnými výsledky. Zvláště působivý byl jeho styl. Díky Karpovovu brilantnímu citu pro poziční šach, který mnohým odborníkům připomínal Capablancu, přehrával své soupeře znovu a znovu se zdánlivou lehkostí. Pokud se chcete zlepšit v chápání šachové strategie, pak sotva existuje lepší učitel než Anatolij Karpov! Až s příchodem Garryho Kasparova získal Karpov soupeře, který se mu mohl rovnat.
Výrobce: ChessBase

Master Class 6.díl: Anatolij Karpov

Master Class 6.díl: Anatolij Karpov

Když bylo Anatoliji Karpovovi 11 let, bylo pozváno do Botvinnikovy šachové školy. "Patriarcha" však vynesl tvrdý verdikt: "Chlapec nemá o šachu ani ponětí, a proto nemá absolutně žádnou šachovou budoucnost." Málokdy se však stalo, že by se soud o šachovém talentu mýlil více, neboť Karpov se brzy stal nejlepším hráčem Sovětského svazu a začal být výsledek za vážného soupeřeního mistra světa Bobbyho Fischera. V zápase o titul mistra světa v roce 1975 však Fischer odmítl hrát a Karpov zvítězil kontumačně a stal se dvanáctým mistrem světa. Přesto dokázal, že je svého titulu hoden, a mnoho turnajů s výjimečnými výsledky. Zvláště působivý byl jeho styl. Díky Karpovu brilantnímu citu pro poziční šach, který některým odborníkům připomněl Capablancu, přehrával své soupeře znovu a znovu se zdánlivou lehkostí. Pokud se chcete zlepšit v chápání šachové strategie, pak sotva existuje lepší učitel než Anatolij Karpov! Až s příchodem Garryho Kasparova získal Karpov soupeře, který se mu mohl rovnat.

Na tomto DVD se tým odborníků podrobně zabývá tajemstvím Karpovových partií. Ve více než sedmi hodinách videa autoři zkoumají čtyři základní aspekty Karpovovy vynikající hry. Niclas Huschenbeth se podívá na Karpovova zahájení. Náš odborník na taktiku Oliver Reeh prověří vaše schopnosti pomocí interaktivních cvičení a vyzve vás k nalezení Karpovových geniálních tahů. Mihail Marin vidí v Karpovově hře velkou podobnost s Magnusem Carlsenem: než soupeř pochopí pozdě, co se děje, je už. Pro experta na koncovky Dr. Karstena Müllera je Anatolij Karpov "žijící legendou". Karpov má podle něj "neuvěřitelný cit pro koordinaci a harmonii svých figur", což se projevuje iv jeho koncovkách.

- Délka videa: 7 hodin (anglicky)
- Interaktivní test taktiky s videozpětnou vazbou
- Sbírka všech Karpovových partií, křížové tabulky a krátký životopis
- "Karpov's Powerbook": Repertoár 12. mistra světa jako strom zahájení
- Trénink taktiky založený na 189 Karpovových partiích: 472 tréninkových otázek s maximálním počtem 875 bodů.

 

 

Systémové požadavky

Minimum : Dual Core, 2 GB RAM, Windows 7 nebo 8.1, DirectX11, grafická karta s 256 MB RAM, jednotka DVD-ROM, Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 nebo zahrnutá čtečka a přístup k internetu pro aktivaci programu. Doporučeno : PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, grafická karta s 512 MB RAM nebo více, zvuková karta 100% kompatibilní s DirectX10, Windows Media Player 11, jednotka DVD-ROM a přístup k internetu pro aktivaci programu .

Autor Mihail Marin
Autor Dr. Karsten Müller
Autor Oliver Reeh
Autor Niclas Huschenbeth
Datum vydání 2015
Jazyk Anglicky
Jazyk Německy
Systém Windows 10 nebo vyšší
Úroveň Kdokoliv
Master Class 6.díl: Anatolij Karpov (download)
Master Class 6.díl: Anatolij Karpov (download)
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
760,00 Kč
Dostupnost: 1 je skladem