Master Class 5. díl: Emanuel Lasker

Jméno Emanuela Laskera bude navždy spojeno s jeho neuvěřitelnou 27letou vládou na světovém šachovém trůnu. Již v roce 1894, ve svých 25 letech, získal titul mistra světa Wilhelm Steinitz a jeho rekordní počet let na trůnu skončil až v roce 1921, kdy Lasker musel uznat převahu Josého Raula Capablanky. Dosud jediný německý mistr světa však nejenže dlouhá léta vyprovázel všechny vyzyvatele, ale také vyhrával největší turnaje svého věku, někdy s obrovským náskokem. Fascinující otázkou je, jak se mu to podařilo? Dříve se často uváděla odpověď - psychologie a štěstí. Tuto tezi však vyvrátili autoři, které je třeba brát vážně. Laskerova tajemství je zřejmě třeba hledat jinde
Výrobce: ChessBase

Master Class 5. díl: Emanuel Lasker

Master Class 5. díl: Emanuel Lasker

Jméno Emanuela Laskera bude navždy spojeno s jeho neuvěřitelnou 27letou vládou na světové šachové trůně. Již v roce 1894, ve svých 25 letech, získal titul mistra světa Wilhelm Steinitz a jeho rekordní počet let skončil až v roce 1921, kdy Lasker musel uznat převahu Josého Raula Capablanky. Dosud jediný německý mistr světa však nejenže dlouhá léta vyprovázel všechny vyzyvatele, ale také vyhrával největší turnaj svého věku, někdy s obrovským vrcholem. Fascinující otázka je, jak se mu to podařilo? Dříve se často uváděla odpověď - psychologie a štěstí. Tuto tezi však vyvrátili autoři, které je třeba brát vážně. Laskerova tajemství je zřejmě třeba hledat jinde.

Na DVD ChessBase se tým odborníků hluboce zabývá Laskerovou hrou. Ve více než šesti hodinách videa (v angličtině i němčině) autoři osvětlují čtyři důležité aspekty Laskerova umění. Niclas Huschenbeth se zabýval Laskerovými zahájeními. Náš odborník na taktiku Oliver Reeh vás v interaktivním formátu vyzve: dokážete i najít Laskerovy geniální tahy? Mihail Marin popisuje druhého mistra světa jako originálního strategického hráče, který se rozhodoval na základě specifických vlastností pozice. Pro Karstena Müllera byl Lasker velkým pragmatikem a vynikajícím defenzivním hráčem, což se odráží ve výběru koncovek, které si vybral k diskusi.

- Délka videa: 6 hodin (anglicky) - Interaktivní test taktiky s videozpětnou vazbou
- Všechny Laskerovy partie, tabulky, základní znalosti, krátký životopis
- Podrobné zkoumání Laskerova herního stylu (Knaak, Rogozenco, Stohl atd.).
- "Lasker Powerbooks": zahajovací repertoár mistra světa jako variační strom

 

 

Systémové požadavky

Minimum : Dual Core, 2 GB RAM, Windows 7 nebo 8.1, DirectX11, grafická karta s 256 MB RAM, jednotka DVD-ROM, Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 nebo zahrnutá čtečka a přístup k internetu pro aktivaci programu. Doporučeno : PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, grafická karta s 512 MB RAM nebo více, zvuková karta 100% kompatibilní s DirectX10, Windows Media Player 11, jednotka DVD-ROM a přístup k internetu pro aktivaci programu .

Autor Mihail Marin
Autor Dr. Karsten Müller
Autor Oliver Reeh
Autor Niclas Huschenbeth
Datum vydání 2015
Jazyk Anglicky
Jazyk Německy
Systém Windows 10 nebo vyšší
Úroveň Kdokoliv
Master Class 5. díl: Emanuel Lasker (download)
Master Class 5. díl: Emanuel Lasker (download)
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
760,00 Kč
Dostupnost: 1 je skladem