Rozumět strategii střední hry 7.-9.díl - Katalánská, Francouzská Winawer a Tarrasch

Dynamická katalánská, kde proti trojúhelníkovým nebo poloslabým strukturám může bílý obětovat pěšce a získat okamžitou iniciativu. Tato oběť může vést k dlouhodobé poziční výhodě, ale často může bílý rozpoutat nebezpečné hrozby na černého krále s centrálním pěšcovým průlomem. Francouzská je složité zahájení a může vést k celé řadě meziher. Winawer po 3...Bb4 je nejprogresivnější možností černého, která okamžitě oslabuje pěšcovou strukturu bílého zdvojením jeho c-pěšců. V Tarraschově variantě si bílý vede zdánlivě skvěle, ale počáteční hodnocení mohou být ošidná a černý má rozhodně trumfy a vytváří komplikované a fascinující pozice.
Výrobce: ChessBase

Rozumět strategii střední hry 7.-9.díl -  Katalánská, Francouzská Winawer a Tarrasch

Rozumět strategii střední hry 7.díl -  Dynamická Katalánská

Understanding Middlegame Strategies Vol.7 - Dynamic Catalan

Mnoho mladých špičkových hráčů volí módní "dynamickou katalánskou", kde proti trojúhelníkovým nebo poloslabým strukturám může bílý obětovat pěšce a získat okamžitou iniciativu. Tato oběť může vést k dlouhodobé poziční výhodě, ale často může bílý rozpoutat nebezpečné hrozby na černého krále s centrálním pěšcovým průlomem.

Mnoho partií se pro bílého stane útočným dobrodružstvím s různými příležitostmi obětovat materiál a vytvořit ohromující hrozby. "Dynamická katalánská" může být vaší volbou zahájení - pokud jste ochotni vzít hru do svých rukou od samého začátku; a s tímto videokurzem přidáte do svého repertoáru ostrou zbraň. Autor GM Ivan Sokolov stál na bílé straně "Dynamického katalánu" v mnoha partiích na nejvyšší úrovni, proti hráčům jako Caruana a Vallejo Pons, a "cítil se při jeho hře pohodlně: prostor, iniciativa, bezpečný král".

Doba trvání videa: 4 hodiny 48 minut
S interaktivním školením včetně zpětné vazby z videa
Extra: Trénink s aplikacemi ChessBase - Hrajte "dynamické katalánské" pozice proti Fritzovi na různých úrovních

 

 

Rozumět strategii střední hry 8.díl - Francouzská winawer

Understanding Middlegame Strategies Vol.8 - French - Winawer

 Francouzská je složité zahájení a může vést k celé řadě meziher. Winawer po 3...Bb4 je nejprogresivnější možností černého, která okamžitě oslabuje pěšcovou strukturu bílého zdvojením jeho c-pěšců.
Zatímco černý může hrát proti slabému poli d4, bílý často získává útočné šance na královském křídle a prostorovou převahu. Strukturálně může tato linie vést k uzavřeným pozicím po ...c4, nebo k otevřené a dynamické hře strukturální výměnou bílého dxc5. "Můj výběr partií je zaměřen na vysvětlení nejdůležitějších plánů těchto strategicky složitých pozic." (Autor GM Ivan Sokolov)


 

Délka trvání videa: 3 hodiny 55 minut.
S interaktivním tréninkem včetně zpětné vazby na video
Extra: Trénink s aplikacemi ChessBase - Přehrajte si "Francouzština: Winawer" pozice proti Fritzovi na různých úrovních

Černý má velmi důležitou alternativu k tahu 3...Nf6, a to 3...Bb4, známou jako Winawerova variace. Aaron Nimzowitsch (1886-1935) rozpracoval 3...Bb4 do systému zahájení ve 20. letech 20. století. Michail Botvinnik (1911- 1995) ji použil v letech 1954/57 ve svých zápasech na MS proti Vasiliji Smyslovovi. Nejvěrnějším příznivcem tohoto systému byl však německý velmistr Wolfgang Uhlmann, který černými figurami nehraje prakticky nic jiného. A navíc se tento systém stal téměř německou specialitou, protože 3...Bb4 je mimořádně oblíbené u velmistrů Stefana Kindermanna, Geralda Hertnecka, Thomase Luthera a Rainera Knaaka.

 

 

 

Rozumět strategii střední hry 9.díl - Francouzská Tarrasch

Understanding Middlegame Strategies Vol.9 - French - Tarrasch

V Tarraschově variantě si bílý vede zdánlivě skvěle, ale počáteční hodnocení mohou být ošidná a černý má rozhodně trumfy a vytváří komplikované a fascinující pozice.

"Domácím zastáncem francouzské varianty je legendární Viktor Kortschnoj - pravděpodobně nejlepší hráč, který se nikdy nestal mistrem světa - takže jsem přirozeně zařadil řadu jeho partií." Tyto pozice hrál ve dvou svých zápasech o titul mistra světa v letech 1978 a 1981 proti Anatoliji Karpovovi - kterého mnozí považují za nejpřesnějšího hráče proti izolovaným pěšcům - a neprohrál ani jednu partii. Francouzské střední hry jsou velmi bohaté a složité na zvládnutí, ale s tímto videokurzem získáte lepší poziční přehled a naučíte se přesnému strategickému plánování.


Délka trvání videa: 3 hodiny 52 minut
S interaktivní výukou včetně zpětné vazby na videu
Extra: Školení s aplikacemi ChessBase - Přehrajte si "Francouzština: Tarrasch" pozice proti Fritzovi na různých úrovních

 

 

 

Windows 10 nebo vyšší
Minimálně: (mechanika DVD-ROM), Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 nebo přiložený Reader a přístup k internetu pro aktivaci programu.
Doporučuje se: PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, grafická karta s 512 MB RAM nebo více, zvuková karta 100% kompatibilní s DirectX10, Windows Media Player 11, (mechanika DVD-ROM) a přístup k internetu pro aktivaci programu.

MacOSX
jen ve verzi ke stažení! Minimum: MacOS "Yosemite" 10.10

Autor Ivan Sokolov
Systém Windows 10 nebo vyšší
Systém Mac OS X
Úroveň Pokročilý
Úroveň Turnajový hráč
Úroveň Profesionál
Datum vydání 2023
Jazyk Anglicky
Rozumět strategii střední hry 7.-9.díl - Katalánská, Francouzská Winawer a Tarrasch ke stažení
Rozumět strategii střední hry 7.-9.díl - Katalánská, Francouzská Winawer a Tarrasch ke stažení
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
2 450,00 Kč
Rozumět strategii střední hry 7.-9.díl -  Katalánská, Francouzská Winawer a Tarrasch na DVD
Rozumět strategii střední hry 7.-9.díl - Katalánská, Francouzská Winawer a Tarrasch na DVD
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
2 450,00 Kč