Francouzská obrana - zahajovací repertoár

Omlouváme se - tento produkt již není k dispozici

Francouzská obrana je dobrou volbou pro hráče, kteří chtějí ze zahájení vytvořit dynamickou, nevyrovnanou situaci, ale mají obavy z náročnosti studia, které je nutné pro zvládnutí divoce složité sicilské obrany. Francouzská je jednou z nejsolidnějších obran černého proti 1 e4 a je velmi oblíbená na všech úrovních. Bílý často postupuje prostorově výhodným tahem e4-e5, který v zásadě vytvoří malou výhodu.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
550,00 Kč
Dostupnost: není skladem

šachová kniha: Francouzská obrana - zahajovací repertoár

Opening Repertoire: The French Defence

Francouzská obrana je dobrou volbou pro hráče, kteří chtějí ze zahájení vytvořit dynamickou, nevyrovnanou situaci, ale mají obavy z náročnosti studia, které je nutné pro zvládnutí divoce složité sicilské obrany. Francouzská je jednou z nejsolidnějších obran černého proti 1 e4 a je velmi oblíbená na všech úrovních. Bílý často postupuje prostorově výhodným tahem e4-e5, který v zásadě vytvoří malou výhodu. Při vzniku této struktury však v černém táboře nejsou jasné body k útoku a černý má připravené plány v podobě ...c7-c5 a ...f7-f6, tahů, které se snaží podkopat bílé centrum. Renomovaný autor Cyrus Lakdawala v této knize vytváří repertoár pro černého, prochází hlavní francouzské linie a poskytuje čtenáři dobře propracovanou, svěží a inovativní analýzu. Každá partie s komentářem obsahuje cenné poučení o tom, jak hrát zahájení, a obsahuje poučný komentář k typickým plánům ve střední hře. Pečlivě vybrané otázky a odpovědi jsou navrženy tak, aby vás udržely v aktivním zapojení a umožnily vám sledovat váš pokrok při učení.

* Představuje kompletní repertoár francouzské obrany pro černého.

* Důkladné vysvětlení typických pěšcových struktur.

* Využívá ideální přístup ke studiu šachu.

Autor Cyrus Lakdawala
Vazba Paperback
Datum vydání 2019
Počet stran 365
Zaměření Zahájení

Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Černý lev

Černý lev je v podstatě moderní a agresivní interpretací Philidorovy obrany (1 e4 e5 2 Nf3 d6). Černý lev začíná poněkud odlišným pořadím tahů, 1 e4 d6 2 d4 Nf6 3 Nc3, a nyní se lví rodina rozdělí na dvě různá zvířata: riskantního lva (3...Nbd7) nebo krotkého lva (3...e5). Oběma zpracováním se v této knize důkladně věnujeme. Simon Williams (Ginger GM) je ideálním průvodcem, který vysvětluje, jak vybičovat extrémně nebezpečný útok pomocí obou zpracování. Williams je známý svou rozmáchlou, útočnou hrou a Černý lev jeho stylu dokonale vyhovuje. Jeho komentáře a poznámky jsou vždy poučné a zábavné.
550,00 Kč