Zbraně proti Caro Kann 2. díl

Caro-Kannova obrana je velmi oblíbená a jako hráč s 1.e4 rozhodně potřebujete silnou zbraň proti tomuto solidnímu a zároveň nebezpečnému zahájení. Kromě dnes již otřepaných hlavních linií (1.e4 c6 2.d4 d5 3.Nc3 a 3.e5) existuje pro bílého několik dalších velmi zajímavých možností, z nichž každá má své specifické výhody a nevýhody. GM Daniel Fernandez je odborníkem, který používá Caro Kann pro svůj vlastní repertoár, takže ví, které systémy mohou černému způsobit potíže. V tomto videokurzu vysvětluje zákoutí svých oblíbených systémů. Tento díl obsahuje následující systémy: 2.Nf3 d5 3.d3, 2.d4 d5 3.f3 - Fantasy variace, 2.d4 d5 3.exd5 Výměnná variace.
Výrobce: ChessBase

Zbraně proti Caro Kann 2. díl

Weapons against the Caro Kann Vol. 2

Caro-Kannova obrana je velmi oblíbená a jako hráč s 1.e4 rozhodně potřebujete silnou zbraň proti tomuto solidnímu a zároveň nebezpečnému zahájení. Kromě dnes již otřepaných hlavních linií (1.e4 c6 2.d4 d5 3.Nc3 a 3.e5) existuje pro bílého několik dalších velmi zajímavých možností, z nichž každá má své specifické výhody a nevýhody. GM Daniel Fernandez je odborníkem, který používá Caro Kann pro svůj vlastní repertoár, takže ví, které systémy mohou černému způsobit potíže. V tomto videokurzu vysvětluje zákoutí svých oblíbených systémů. Tento díl obsahuje následující systémy:  2.Nf3 d5 3.d3, 2.d4 d5 3.f3 - Fantasy variace, 2.d4 d5 3.exd5 Výměnná variace.

V moderní době je stále důležitější mít několik způsobů, jak čelit zahájení, protože můžete chtít soupeře překvapit nebo dokonce použít různé linie pro různé hráče nebo časové kontroly. Tento videokurz vám pomůže najít systém, který vám jako bílému nejlépe vyhovuje, ale také pro samotné hráče Caro-Kannu, protože autor vysvětluje, jaké jsou nejlepší způsoby boje černého o rovnost. Poté, co se vám videa zalíbila, můžete si čerstvě nabytý repertoár procvičit v Trenérovi zahájení. Díky tomu si zapamatujete důležité linie - a budete dobře připraveni je použít ve svých vlastních partiích.

Doba trvání videa:

4 hod. 44 min.
Extra: Trénink s aplikací ChessBase - Zapamatujte si repertoár zahájení a zahrajte si klíčové pozice proti Fritzovi na různých úrovních.
Včetně stahování a streamování pro iPad, tablet atd.: lze odemknout pomocí vytištěného klíče.

 

Caro-Kannova obrana je pojmenována po anglickém šachovém mistrovi Horatio Caroovi (1862-1920), který žil v Berlíně, a rakouském hráči Marcusi Kannovi (1820-1886). Tah 1...c6 však nebyl nijak zvlášť populární až do dvacátých let 20. století, kdy se zahájení chopili Jose Raul Capablanca i Aaron Nimzowitsch. Když Botvinnik v letech 1960/61 hledal spolehlivou obranu pro své zápasy na MS proti obávaným obětním útokům Mihaila Tala, zvolil Caro-Kann. Tigran Petrosjan a Anatolij Karpov byli další dva mistři světa, kteří do svého repertoáru přijali 1...c6.

Autor Daniel Fernandez
Datum vydání 2023
Jazyk Anglicky
Systém Windows 10 nebo vyšší
Úroveň Pokročilý
Systém Mac OS X (only download)
Úroveň Profesionál
 Weapons against the Caro Kann Vol. 2 (download)
Weapons against the Caro Kann Vol. 2 (download)
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
820,00 Kč
Weapons against the Caro Kann Vol. 2 (DVD)
Weapons against the Caro Kann Vol. 2 (DVD)
dodací lhůta : Ihned k odeslání
820,00 Kč