Rozumět strategii střední hry 5. a 6.díl

Pochopení zahájení nekončí teorií. Je nezbytné porozumět myšlenkám a strukturám spojeným s tahy zahájení. Kromě toho je klíčovou složkou střední hry rozpoznání chyb soupeře, které mu umožňují získat výhodu. V tomto videokurzu se zaměříme jak na struktury Rossolimo a Maroczy v sicilské obraně tak na struktury v Ruy Lopezově obraně.
Výrobce: ChessBase

Rozumět strategii střední hry 5. a 6.díl

Understanding Middlegame Strategies Vol.5. a 6. - Sicilian Rossolimo a Maroczy Structures a Ruy Lopez Structures

5. díl Sicilské struktury Rossolimo a Maroczy

Rossolimo si v poslední době získal popularitu, protože se vyhýbá teorii otevřené sicilské, jako je Svěšnikov nebo Kalašnikov. V podstatě se dostáváme k anglickému zahájení s obrácenými barvami (1.c4 e5 2.Nc3 Nf6 (nebo 2...Bb4) 3.g3 Bb4), které je o tempo výš. Stejně jako u většiny systémů s obrácenými barvami máme nyní (jako bílý) pohodlnou pozici (tempo navíc se přece počítá!), ale mění se i náš cíl (protože se již nespokojíme s "pohodlnou", ale požadujeme to využít). Toto zahájení nehraje ve velké míře nikdo jiný než Magnus Carlsen, což je klíčová součást výběru na tomto videokurzu. Nejčastěji analyzujeme plány po 3...g6 (následuje Bxc6 s oběma rekapitulacemi ...bxc6 nebo ...dxc6) nebo 3... e6 4.Bxc6 bxc6. Na první pohled má bílý "zjevnou přednost" ve vazbě Marcozy: Bílý má více prostoru a černý nemá jasno protihru. Dánská šachová legenda Bent Larsen rád hrál proti Maroczyho vazbě černými a přišel s mnoha nápady, které jsou životaschopné i dnes. V tomto videu vychází můj materiál z klasické Maroczyho vazby na hlavní linii, poukázal jsem na hlavní myšlenky/pozice, o které obě strany usilují, a tento ukázal překvapivé strategické chyby (kterých se dopouštějí i v partiích na nejvyšší!).

- Délka videa: 7 hodin 20 minut (anglicky)
- S interaktivním tréninkem včetně zpětných vazeb na video
- Extra: Databáze modelových partií a tréninku s aplikacemi ChessBase - Zahrajte si klíčovou pozici proti Fritzovi na různých úrovních6. díl Ruy Lopez Structures

Anatolij Karpov kdysi řekl: "Pochopení Ruy Lopez je pro zlepšení střední hry v šachu klíčové. V tomto videokurzu jsem se rozhodl pro "Karpov Ruy Lopez pochopení typů linií", přičemž drtivá většina materiálu pochází z Čigorinových, Breyerových a Zajcevových variant. Snažil jsem se divákům poskytnout "rychlokurz" typických plánů střední hry, typických myšlenek materiální nerovnováhy (a dynamiky), typů pozic, z nichž by měl mít bílý nebo černý radost (nebo se jim snažit vyhnout!), a zároveň jsem to kombinoval (pokud jsem to považoval za vhodné) s užitečnými radami pro zahájení (rady založené na mé čtyřicetileté zkušenosti s hraním a zkoumáním těchto pozic). Cílem kurzu je zlepšit porozumění těmto typům pozic a pomoci tak divákovi lépe hrát a dosahovat lepších výsledků.

- Délka videa: 6 hodin 25 minut (anglicky)
- S interaktivním tréninkem včetně zpětné vazby na videu
- Extra: Databáze modelových partií a tréninků s aplikacemi ChesBase - Hrajte klíčovou pozici proti Fritzovi na různých úrovních

 

 

Windows 7 nebo vyšší
Minimum: Dual Core, 2 GB RAM, DirectX11, grafická karta s 256 MB RAM, (jednotka DVD-ROM), Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 nebo součástí Reader a přístup k internetu pro aktivaci programu. Doporučeno: PC Intel i5 (čtyřjádrový), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, grafická karta s 512 MB RAM nebo více, zvuková karta 100% kompatibilní s DirectX10, Windows Media Player 11, (jednotka DVD-ROM) a přístup k internetu pro aktivace programu.

MacOSX
je k dispozici pouze ke stažení!  Minimum: MacOS "Yosemite" 10.10

Autor Ivan Sokolov
Systém Win 7 a vyšší
Systém Mac OS X
Úroveň Pokročilý
Úroveň Turnajový hráč
Úroveň Profesionál
Datum vydání 2022
Jazyk Anglicky
Rozumět strategii střední hry 5. a 6.díl ke stažení
Rozumět strategii střední hry 5. a 6.díl ke stažení
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
1 360,00 Kč
Rozumět strategii střední hry 5. a 6.díl na DVD
Rozumět strategii střední hry 5. a 6.díl na DVD
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
1 360,00 Kč