Nejprodávanější

Opening Encyclopaedia 2024

Encyklopedie otevření nabízí rychlý přístup ke všem zahájením. Zahájení jsou seřazena podle názvu a ECO kódu prostřednictvím nabídky pro rychlý a snadný přístup k oblíbeným zahájením. Výukové programy zahájení poskytují rychlý, ale vyčerpávající přehled všech zavedených zahájení, aby pomohly každému šachistovi najít nejvhodnější zahájení podle jeho osobních preferencí. Součástí Encyklopedie 2024 je 75 prvotřídních videí o zahájeních od našich oblíbených autorů z ChessBase. Mimo jiné Daniel King, Dorian Rogozenco, Rustam Kasimdžanov, Mihail Marin, Ivan Sokolov, Adrian Michalčišin, Leon Mendonca, Jan Werle, Luis Engel, Rainer Knaak a mnoho dalších velmistrů přehledně a názorně představují nové myšlenky zahájení. Počet článků v Encyklopedii zahájení neustále roste - nyní jich obsahuje 1463 a přiložená databáze obsahuje všechny partie ze všech článků o zahájeních. A ještě jedna zajímavost: Velmistr Dorian Rogozenco představuje zahajovací trendy v šachu světové úrovně. Těšit se můžete na celkem 9 videí o francouzském, sicilském, Najdorfském, ragozinském, nimzoindickém, anglickém, retinském, 1.d4 a 1.e4 e5 na základě vybraných klíčových variant a partií, a to od celého roku 2024 až do jara 2024. Nová Encyklopedie zahájení 2024 se tak stává nepostradatelnou příručkou pro každého turnajového hráče.
Od 3 800,00 Kč

Posilte svou obranu

Každý šachista rád útočí. Každý šachista rád vyvíjí tlak na soupeře. Když se však karta obrátí a my se staneme terčem útoku, můžeme se cítit nepříjemně, úzkostně a nejistě. Přesto můžeme zachránit neuvěřitelné množství obranných pozic, pokud známe techniky a pravidla šachu.
Od 870,00 Kč

Jak hrát Najdorf

V letech 2004-2007 natočil 13. mistr světa v šachu Garry Kasparov rozsáhlý třídílný videokurz Najdorf. ChessBase vydává tuto velkou klasiku v kompletním vydání v aktuálním formátu ChessBase Media. Těšte se na tuto šachovou klasiku! Systém Najdorf v sicilské obraně má legendární pověst obranné zbraně černých. Je to zahájení, v němž se často usiluje o plný bodový zisk, místo aby se pozice černými figurami pouze bránila. K rozvoji tohoto komplexního zahájení přispělo mnoho skvělých hráčů. Existovali dva mistři světa, kteří velkou část své kariéry tvořili s využitím Najdorfova systému jako své zbraně proti 1.e4: Bobby Fischer a Garry Kasparov s ním slavili velkolepé úspěchy. Oba hráči používali Najdorf již ve svých zázračných dětských letech a udrželi si jej jako důležitou součást svého repertoáru po celou dobu své kariéry. Pro Garryho Kasparova to znamenalo zkušenost s Najdorfem na nejvyšší šachové úrovni.
Od 1 250,00 Kč

Koncovky, které potřebujete znát 1.díl - Věž + pěšec vs. věž

V tomto videokurzu se GM Surya Ganguly připojuje k IM Sagaru Shahovi a na základě svých obrovských zkušeností se s ním dělí o neobvyklou moudrost v koncovkách. Materiál obsahuje převážně pozice s věží proti věži a pěšci a začíná pokrytím základů: Lucena, Philidor a Vancura. Rychle však vstupuje na netriviální území, které bude pravděpodobně výzvou i pro mistry: kluzké teoretické nuance řešení zdvojených pěšců a pěšců na f- a h-polích.
Od 990,00 Kč

Koncovky, které potřebujete znát 2.díl Otestujte se - Věž + pěšec vs. věž

První svazek Demystifikace koncovek se zabývá základními tématy koncovek věž proti věži a pěšci a pokrývá témata jako Lucena, Philidor, Vancura a teoretické případy s věží proti věži a pěšci na f- a h-polích. Velmistr Surya Shekhar Ganguly předkládá několik vodítek, jak se orientovat v ošemetných vodách těchto teoretických koncovek.
Od 990,00 Kč

Koncovky, které potřebujete znát 1. a 2.díl

V tomto videokurzu se GM Surya Ganguly připojuje k IM Sagaru Shahovi a na základě svých obrovských zkušeností se s ním dělí o neobvyklou moudrost v koncovkách. Materiál obsahuje převážně pozice s věží proti věži a pěšci a začíná pokrytím základů: Lucena, Philidor a Vancura. Rychle však vstupuje na netriviální území, které bude pravděpodobně výzvou i pro mistry: kluzké teoretické nuance řešení zdvojených pěšců a pěšců na f- a h-polích. Druhý svazek přináší další pozice - mnohé ze špičkových velmistrovských partií -, které vám pomohou (a): zhodnotit vaše porozumění pojmům probíraným v 1. svazku a (b): doplnit toto porozumění. Přibližně 70 % zde probíraného materiálu je tedy aplikací dříve stanovených myšlenek a zbytek tvoří bohaté příklady, které přímo nepodléhají žádnému známému pravidlu.
Od 1 730,00 Kč

Time Management v Šachu

Všichni jsme se v šachovém životě setkali se zlem v podobě časových potíží. Čas běží, panika stoupá a my děláme tahy, o kterých bychom ani neuvažovali, kdybychom měli na hodinách více času. Od vítězství až po prohru - veškeré naše úsilí přijde vniveč, protože jsme nedokázali efektivněji hospodařit s časem. A co je horší - tuto chybu opakujeme stále dokola.
Od 870,00 Kč

100+1 "NEJKRÁSNĚJŠÍCH" MATŮ

Drobná knížečka, která má 60 stran a obsahuje 100+1 matů k řešení. Je určena praktickým šachistům mimo jiné k tomu, aby do svého tréninku zařadili něco trochu jiného, než je obvyklé. I proto jsou v knížce zejména úlohy, kde není mnoho figur, a dá se tudíž v dané pozici dobře zorientovat.
150,00 Kč

NEPO vs DING ANEB PRVNÍ ČÍŇAN NA ŠACHOVÉM TRŮNĚ!

Mnozí předpokládali nudný zápas plný remíz, avšak přesný opak byl pravdou! Většina partií zápasu proběhla v dramatickém duchu a naštěstí nebyla nouze ani o rezultativní partie. Navíc velice pěkné partie! Tímto Vás srdečně zvu, abyste si celý zápas prošli minimálně ještě jednou společně se mnou!
299,00 Kč

Pěšcové koncovky od A do Z na Flashdisku

Vynikající video-seriál o pěšcových koncovkách na flashdisku o velikosti 16GB obdržíte 22 kapitol o všech základních i pokročilejších kapitolách pěšcovek v celkové délce skoro 7,5 hodiny!! Stačí poslouchat a učit se aneb síla šachisty tkví v koncovkách!
300,00 Kč

Z velmistrovských klání - Jiří Štoček

V grandmistrovském světě projevuje Jiří Štoček trvalý zájem o historii šachu a klasické hry, což se odráží v jeho komentářích, které naleznete v předkládaném literárním díle. Nicméně, především exceluje jako zkušený praktik na šachovnici. Čtenářům servíruje nejen zamyšlení nad rozsáhlými a poučnými partiemi, ale také strategické a taktické postřehy, spolu s několika pohledy na mnohé turnajové klání. Autor přináší výňatek ze své vlastní kolekce partií na velmistrovské úrovni, často z protihráči patřícími do špičky světového šachu. Analyzuje různé aspekty praktické hry a detailně vysvětluje svůj osobitý způsob přemýšlení. Kdekoliv se nabízela příležitost k objasnění „proč a jak?“, autor přikládá další inspirativní partie. Pokládá strategicko-taktické otázky, při jejichž zkoumání mohou čtenáři hledat odpovědi sami. Tuto knihu můžeme doporučit nejen hráčům hledajícím zdokonalení své šachové hry. Bude rovněž prospěšná trenérům a rodičům, kteří chtějí lépe porozumět psychologii hráče před a během partie. Nadšení šachovníci si také přijdou na své, ocení zejména tuto příjemnou šachovou literaturu.
499,00 Kč

Svět bojovníka - Vlastimil Hort

Vlastimil Hort v knize analyzuje 38 vlastních partií, které považuje za nejzajímavější. Navíc polovina z těchto partií je komentována také špičkovými českými a slovenskými hráči jako Navara, Ftáčnik, Hráček, Štohl a další. Samostatná kapitola, kterou napsal Robert Cvek, se asi na 50 stranách zabývá zahájeními, které měl velmistr Hort v repertoáru. Úvod Vlastimila Babuly, závěr Jány Plachetky, indexy, tabulky. Vlastimil Hort je český šachový velmistr, autor, a komentátor, který se narodil 12. ledna 1944 v Kladně, v Československu (dnešní Česká republika). Je jedním z nejvýznamnějších šachových hráčů, kteří reprezentovali Československo a později Německo. Vlastimil Hort získal titul mezinárodního velmistra v roce 1965, což potvrzuje jeho výjimečné šachové dovednosti. Hort byl mnohokrát mistrem své země a účastnil se několika šachových olympiád jako člen československého a německého týmu. Po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968 emigroval Vlastimil Hort na Západ. Usadil se v Německu a stal se jedním z předních hráčů v německých šachových kruzích. Vlastimil Hort se také věnuje výuce šachu. Vydal několik šachových knih a stal se uznávaným trenérem. Proslavil se také svými komentáři ke šachovým turnajům a partiím. Jeho erudice a charismatický přístup z něj udělaly oblíbeného komentátora. Vlastimil Hort je znám svým příjemným a vtipným stylem, jak v šachu, tak i ve svém komentáři. Je jednou z významných postav ve světě šachu a jeho odkaz na šachovou komunitu zůstává silný.
499,00 Kč

ChessBase 17 - Starter Package - Edition 2024

ChessBase je osobní samostatná šachová databáze, která se stala standardem na celém světě. ChessBase používá každý, od mistra světa až po amatéra ze sousedství. Je to program pro každého, kdo miluje šachovou hru a chce se o ní dozvědět více. Začněte svůj osobní příběh úspěchu s ChessBase a užijte si hru ještě více. "Vyhledávání podobností" zobrazuje všechny partie s podobnou pěšcovou strukturou, vzory obětí, pozice v koncovce atd.; "Let's check "*: přístup k největší světové databázi hloubkových analýz (více než 200 milionů pozic); "Instant Analysis": přístup k největší světové databázi hloubkových analýz (více než 200 milionů pozic); "Instant Analysis": vyhledávání partií podle zahájení, hráčů a turnajů: Jakákoli neanotovaná partie je analyzována téměř bez prodlení ihned po načtení (volitelně). "Asistovaná analýza": při vstupu do partie se při každém kliknutí na figuru vytvoří hodnocení pro všechna její možná cílová pole; "Taktická analýza" anotuje partii, vloží komentář, varianty a diagramy, před silné tahy nebo chyby, do partie nebo celé databáze.
Od 5 920,00 Kč

To se nehraje, aneb šachy nejsou nuda

To se nehraje, aneb šachy nejsou nuda je kniha psaná šachisty pro šachisty. Je to kniha plná nezapomenutelných zážitků. Více jak 268 stran plné pohody, šachových partiích a energie. Knížku napsal David Holemář, ale své povídky v ní má i Robert Cvek, David Navara, Viktor Láznička, Jana Jacková, Jerguš Pecháč, Lenka Ptáčniková , Michal Vávra, Jan Kalendovský ,..
399,00 Kč

Fritz 19 s češtinou

Fritz 18 znamenal začátek nové éry a Fritz 19 posouvá tento vývoj dále: hra proti Fritzovi by měla být víc než jen partie - měl by to být zážitek. V době, kdy online šachy dominují, musí šachový program nabídnout něco zvláštního, aby byl skutečnou alternativou ke hře proti člověku. Ve Fritz 19 to funguje takto: Je zde šest různých typů, které napodobují typické klubové hráče: Všestranný hráč, Agresivní hráč, Posiční hráč, Podvodník, Opatrný hráč, Expert na koncovky.
Od 2 220,00 Kč

Opening Encyclopaedia 2023

Encyklopedie zahájení je zdaleka nejobsáhlejší šachově teoretické dílo: více než 1396 (!) teoretických článků nabízí obrovský fond myšlenek a kvalitních analýz! Každý, kdo se vážně zabývá zahájeními, se nemůže vyhnout encyklopedii zahájení. Ať už je to začátečník nebo velmistr. Ve vydání 2023 přibylo 66 nových velkých článků a 384 nových nebo aktualizovaných přehledů zahájení. Kromě toho: 70 špičkových videí s 29 hodinami herního času! Pro začátečníky je ke každé oblasti zahájení připraven tutoriál, v němž jsou představeny nejdůležitější myšlenky a cíle. Třešnička na dortu: Velmistr Dorian Rogozenco představuje současné trendy v zahájeních ve světovém šachu. Zajistěte si rozhodující výhodu s touto jedinečnou knihovnou zahájení!
Od 3 100,00 Kč

Digitální šachové hodiny DGT 3000

DGT 3000 jsou oficiální šachové hodiny schválené mezinárodní šachovou federací pro všechny soutěže FIDE a nahrazují hodiny DGT XL s mnohým vylepšením.
1 600,00 Kč

Big Database 2024

Velká databáze 2024 obsahuje více než 10,4 milionu partií z let 1475 až 2023 v nejvyšší kvalitě ChessBase. Od turnajů světové úrovně, přes mistrovství světa mládeže či seniorů až po amatérské otevřené turnaje: s touto databází je každý šachista komplexně informován.
Od 2 220,00 Kč

100+1 Nejkrásnějších studií aneb absolutní pohoda

Šachová kniha má 158 stran na matném křídovém papíru s vazbou V2. Naleznete v ní přesně 100 studií, 10 krátkých "minipovídek", lépe řečeno povídání o všem možném, spoustu vtipů, zhruba dvacet citátů a mouder a jednu bonusovou matovou úlohu! Šachové studie jsou perlami šachové hry...
250,00 Kč

Sicilian Dragon: 1.-3.díl + Sicilian Dragon Powerbook a PowerBase

Seriál, který se zabývá nejagresivnější odpovědí černého na 1 e4 z principiálního i teoretického hlediska. V této první části je kladen důraz na témata a myšlenky, neboť divák je vyzbrojen taktickými a pozičními motivy a koncepty po 1 e4 c5 2 Nf3 d6 3 d4 cxd4 4 Nxd4 Nf6 5 Nc3 g6.
Od 2 350,00 Kč

Sada taktických nástrojů - Italská hra

Velmi populární italská hra (tradičně známá jako Giuoco Piano, což znamená tichá hra v italštině) je především poziční otevření. To je ještě patrnější v systémech s d2-d3 (Giuoco Pianissimo, nejtišší hra), ve kterých bílý upouští od brzkého boje o střed. Se všemi figurkami a pěšci na palubě existuje mnoho skrytých taktických možností pro obě strany.
Od 750,00 Kč

Komodo Dragon 3.2

Nový motor Komodo Dragon 3.2 získal přibližně 20 Elo bodů oproti verzi 3.0 a více než 100 Elo bodů oproti verzi 2.0 při použití procesorového jádra v bleskové hře. To je obrovské zlepšení pro program, který již dosáhl na úroveň Elo přes 3500! U nevyvážených zahájení, např. vzácných variant nebo gambitů, je zisk ještě větší (120 až 130 Elo bodů). Na více jádrech nebo delších časových kontrolách může být zisk Elo o něco menší, a to kvůli vyššímu rozsahu tahů. Rozhraní v českém jazyce
Od 2 400,00 Kč

Fritz 16 na DVD

Kdy je nejpříjemnější hra v šachy? Když vyhrajete! Když Fritz asi před 25 lety vstoupil do svých prvních turnajů, lidé měli stále reaálnou šanci, že motor porazí. Pouhých pár let byl Fritz bit velmistry z vleva, z prava z prostředku, ale od svého vítězství 4:2 nad Kramníkem v roce 2006 je Fritz považován za bezkonkurenční program.
1 780,00 Kč 1 680,00 Kč
Aktuality
Rozšiřujeme nabídku o další luxusní šachový sady - o šachy magnetické, dřevěné i kovové od společnosti Italfama. Italfama je italská společnost, která se specializuje na výrobu vysoce kvalitních šachových figurek, šachovnic a šachových setů. Společnost byla založena v roce 1976 a má sídlo ve Florencii, v Itálii. Italfama je známá pro své ručně vyráběné produkty, které často zahrnují tradiční řemeslnou práci a vysoce kvalitní materiály, jako je kov, dřevo a mramor. Italfama vyrábí širokou škálu šachových figurek, které jsou často inspirované historickými událostmi, kulturami a uměleckými styly. Nabízí různé typy šachovnic, včetně dřevěných a mramorových šachovnic s různými vzory a velikostmi. Produkty Italfama jsou často považovány za sběratelské kousky a jsou oblíbené mezi šachovými nadšenci a sběrateli po celém světě. Důraz na detail, kvalitní materiály a řemeslné zpracování činí z produktů Italfama oblíbenou volbu pro ty, kteří hledají luxusní a esteticky příjemné šachové soupravy.
Více
To se nehraje, aneb šachy nejsou nuda je kniha psaná šachisty pro šachisty. Je to kniha plná nezapomenutelných zážitků.
Více
Šachový program pro začátečníky, kteří se chtějí šachy jen bavit: Hrajte proti Fritzovi nebo online, inteligentní tipy, drzé hlášky, snadné použití, rozumná cena! Upozornění pro fanoušky Fritze: tento program není dalším vývojem
Více
Přinášíme vám nové luxusní šachové soupravy z Italské provenience.
Více
Nabízíme Vám nové šachové knihy od šachového hráče a autora šachové literatury Richarda Biolka: Šachová zahájení - otevřené hry, polootevřené hry, a zavřené hry, Šachové miniaturky, Šachy - Hra fantazie, Šachy - základy strategie, Šachy - Základy taktiky,Útok na malou rošádu, Plán v šachové partii, Cvičebnice koncovek, Kapitoly ze strategie I a II, Koncovky, Legendy českého a slovenského šachu, Voko bere - příběh šachového romantika, Zahrej jako velmistři 1, 2 a 3
Více
Šachové hodiny DGT 3000 i v limitované edici jsou opět skladem
Více
Nabízíme Vám nové šachové knihy od Mezinárodního mistra (IM) Šachového trenéra (trenér 2. třídy, FIDE trenér) Davida Kaňovského
Více
Jezdec proti Střelci v koncovce Ing.Vratislav HORA Toto je velmi atraktivní téma. Jak je možné, že silnější hráč má zpravidla tu správnou figuru? Klíčem je pochopení na jak velkém prostoru se hraje. na velkém prostoru a při nesymetrickém rozdělení pěšců., kdy mohou vzniknout volní pěšci. tehdy je lepší střelec. na malém prostoru je lepší jezdec, kdy se může uplatnit jeho možnost vstupu na každé pole. Je nutno vzít i v úvahu,že střelec potřebuje otevřenou pozici, jezdci nevadí blokovaní pěšci nebo blokované řetězy. Jezdec je tedy silnější především v blokovaných pozicích, zvlášť je-li střelec špatný (omezují jej vlastní pěšci na polích barvy střelce).
Více
Základy pěšcových koncovek jsou naprostým základem a je potřeba mít je stále v paměti. Pojďme si to připomenout.
Více
9,2 milionu vysoce kvalitních her, více než 100 000 s odbornou analýzou. Víte ale, jak Mega správně používat? Jak provádět okamžitou přípravu na dalšího soupeře? Jak ji můžete využít ke zlepšení svého repertoáru? Nechte zkušeného šachového trenéra, aby vám ukázal, jak na to: V tomto výukovém videu vám to ukáže IM Sagar Shah. Jeho zhlédnutí může být těch nejvýhodnějších sedm a půl minuty, které jste za dlouhou dobu věnovali svému šachovému zdokonalování.
Více