Sveshnikov - Sicilská obrana

Svěšnikovova variace sicilské obrany je bojištěm jednoho z klíčových šachových konfliktů: struktura versus aktivita. Černý dobrovolně přijímá slabou pěšcovou formaci, ale na oplátku získává snadný vývin a vynikající aktivitu figur. Tato linie nachází zalíbení u agresivních, útočných hráčů, kteří si jsou jisti svými taktickými schopnostmi.
Výrobce: Everyman
Dostupnost: 1 je skladem
dodací lhůta : Ihned k odeslání
550,00 Kč

Sveshnikov - Sicilská obrana

The Sveshnikov

Svěšnikovova variace sicilské obrany je bojištěm jednoho z klíčových šachových konfliktů: struktura versus aktivita. Černý dobrovolně přijímá slabou pěšcovou formaci, ale na oplátku získává snadný vývin a vynikající aktivitu figur. Tato linie nachází zalíbení u agresivních, útočných hráčů, kteří si jsou jisti svými taktickými schopnostmi. Myšlenka hrát ...e5 v sicilské je stará, ale moderní zpracování Svěšnikova vzniklo v 70. letech 20. století, od té doby se objevuje v repertoáru mnoha elitních hráčů. V současné době zažívá velkou popularitu díky tomu, že ji zvolil Magnus Carlsen ve svém zápase o titul mistra světa proti Fabianu Caruaně v Londýně 2018. Carlsenův úspěch s touto linií byl významným faktorem jeho konečného vítězství v zápase. Od té doby pokračuje v používání Svěšnikova s velkým úspěchem.

V knize Opening Repertoire: The Sveshnikov přední šachový autor Cyrus Lakdawala provádí čtenáře složitostí této dynamické varianty a vytyčuje repertoár pro černé. Zkoumá všechny aspekty tohoto velmi složitého zahájení a poskytuje čtenáři dobře prozkoumanou, svěží a inovativní analýzu. Každá partie s komentářem obsahuje cenné poučení o tom, jak zahájení hrát, a poučný komentář k typickým plánům střední hry.

* Kompletní repertoár pro černé v sicilské Svěšnikovově hře.

* Přístup založený na otázkách a odpovědích poskytuje vynikající studijní metodu.

 Stažení pgn

Specifikace produktů
Autor Cyrus Lakdawala
Vazba Paperback
Datum vydání 2020
Počet stran 320
Jazyk Anglicky
Produktová hesla