Šachové koncovky 10 - Věž a dvě menší figury

Přestože je rozdělování materiálu věží a dvěma menšími figurami proti věži a dvěma menším figurám v praktické hře velmi časté, existuje na toto téma jen velmi málo literatury, kromě té, která se zabývá otázkami týkajícími se dvojice střelců. Tuto mezeru by mělo zaplnit toto DVD. Souhra a koordinace menších figur, jako je například "geometrie jezdeckého páru", představují téma, které se velmi dobře hodí ke zkoumání v souvislosti s věží. Měli by se jezdci navzájem bránit, nebo stát vedle sebe?
Výrobce: ChessBase

Šachové koncovky 10 - Věž a dvě menší figury

Chess Endgames 10 - Rook and two minor pieces

Přestože je rozdělování materiálu věží a dvěma menšími figurami proti věži a dvěma menším figurám v praktické hře velmi časté, existuje na toto téma jen velmi málo literatury, kromě té, která se zabývá otázkami týkajícími se dvojice střelců. Tuto mezeru by mělo zaplnit toto DVD. Souhra a koordinace menších figur, jako je například "geometrie jezdeckého páru", představují téma, které se velmi dobře hodí ke zkoumání v souvislosti s věží. Měli by se jezdci navzájem bránit, nebo stát vedle sebe? Dalšími typickými otázkami jsou: Kdy je kombinace věž+střelec+jezdec nadřazena trojici věž a 2 jezdci? Kdy bychom měli likvidovat koncovku s věží a menší figurou proti věži a menší figuře, což je téma, kterým se zabývá 9. DVD s koncovkou? Jaká jsou pravidla a metody, které z toho můžeme odvodit? Je například mírná iniciativa ještě větší, když je věž + 2 jezdci proti věži + 2 jezdcům? Dále bude pozornost věnována omezování pohyblivosti jezdců pomocí Steinitzovy restrikční metody a otázkám manipulace s pěšci, jako je Capablancovo pravidlo. Uvážíme také několik příkladů se 4 věžemi, abychom mohli prozkoumat otázku, která je v praktické hře důležitá: kdy vyměnit věže. Systematicky je zde také zkoumáno mnoho aspektů koordinace figur, které jsou důležité i ve střední hře, a jsou vypracovány modely, které vám pomohou lépe si osvojit důležitou otázku souhry.

Délka videa: 7 hodin. 38 min.

 

Minimum: Dual Core, 2 GB RAM, Windows 7 or 8.1, DirectX11, graphics card with 256 MB RAM, DVD-ROM drive, Windows Media Player 9, ChessBase 14/Fritz 16 or included Reader and internet access for program activation. Recommended: PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, graphics card with 512 MB RAM or more, 100% DirectX10-compatible sound card, Windows Media Player 11, DVD-ROM drive and internet access for program activation.

Autor Dr. Karsten Müller
Datum vydání 2012
Systém Win 7 a vyšší
Úroveň Pokročilý
Úroveň Turnajový hráč
Úroveň Profesionál
Jazyk Anglicky
Jazyk Německy
Šachové koncovky 10 - Věž a dvě menší figury ke stažení
Chess Endgames 10 - Rook and two minor pieces (ke stažení)
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
750,00 Kč
Šachové koncovky 10 - Věž a dvě menší figury na DVD
Chess Endgames 10 - Rook and two minor pieces (na DVD)
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
750,00 Kč